Już po raz dwunasty czytelnicy „Kurka Mazurskiego” wybierają Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, drugie – 2 tys. zł, trzecie – 1 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Pasym.

Kandydaci z gminy Pasym
W ubiegłym roku Herbert Kujawa obchodził 40-lecie sołtysowania. Za lata pracy na rzecz sołectwa Siedliska dziękowali mu burmistrz Cezary Łachmański i ówczesna przewodnicząca rady Brygida Starczak

Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa, którego organizatorami są redakcja „Kurka Mazurskiego” oraz starostwo powiatowe. Obecnie czytelnicy mogą wybierać spośród wszystkich sołtysów z poszczególnych gmin. W ten sposób w kwietniu wyłonimy finałową piętnastkę. Spośród niej, w drugim etapie naszej zabawy, wyłoniony zostanie zwycięzca.

UWAGA! Na kupony w I etapie (liczą się tylko te wycięte z „Kurka”), czekamy do piątku 12 kwietnia.

W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na kandydatów z gminy Pasym. Jest ich czternastu. W tym gronie najdłuższym stażem i najstarszym wiekiem jest 75-letni Herbert Kujawa z Siedlisk. Funkcję sołtysa pełni od 41 lat. W ubiegłym roku, z okazji jubileuszu, otrzymał podziękowania od burmistzra Pasymia i przewodniczącej rady. Najmłodszymi sołtysami są Karol Śledziewski z Gromu (26 lat lat) i Jolanta Augustowska z Narajt (29 lat).

(ew)

Narajty – Jolanta Augustowska,

Rutki – Jadwiga Krawczyk,

Grzegrzółki – Piotr Głażewski,

Dźwiersztyny – Olga Janowska,

Jurgi – Mariusz Agaczewski,

Siedliska – Herbert Kujawa,

Michałki – Zbigniew Kaczmarczyk,

Leleszki – Rafał Brzeziński, Tylkowo – Wanda Popczyńska, Grom – Karol Śledziewski, Elganowo – Katarzyna Roman, Dybowo – Jerzy Smoliński, Krzywonoga – Beata Bastek, Rusek Wielki – Ewa Więcek.