Jeszcze tylko do piątku 12 kwietnia trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego, który organizatorami są redakcja „Kurka Mazurskiego” i starostwo. W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na kandydatów z gminy Świętajno.

Kandydaci z gminy Świętajno
Sołtys Świętajna Edyta Duda triumfowała w ubiegłorocznej edycji Plebiscytu

I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego zbliża się do końca. Na oddawanie głosów w tej części naszej zabawy czytelnicy mają czas do piątku 12 kwietnia. Potem, na podstawie dostarczonych do naszej redakcji kuponów, wyłonimy finałową piętnastkę kandydatów i rozpoczniemy II, decydujący etap Plebiscytu. Przypomnijmy, że sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, III miejsce – 1 tys. zł. Nagrodę rzeczową – niespodziankę dostanie też indywidualnie nasz tegoroczny Supersołtys.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Świętajno. Składa się ona z 15 sołectw, z czego w aż ośmiu w minionej kadencji funkcję tę pełniły panie. Gminę Świętajno reprezentuje także nasza ubiegłoroczna zwyciężczyni, Edyta Duda, sołtys Świętajna.

Najdłuższym stażem sołtysowania może się pochwalić Zdzisław Grzyb z Chochoła, który na czele swojego sołectwa stoi już od 1990 r. Niewiele ustępuje mu Władysław Karpiński ze Starych Czajek, który funkcję tę sprawuje od 1994 r. Najstarszym wiekiem sołtysem jest Andrzej Bełcikowski z Długiego Borku (68 lat), a najmłodszym – Karolina Ślubowska z Jerutek (32 lata).

(ew)

Sołtysi z gminy świętajno

Biały Grunt – Agata Cicha, Chochół – Zdzisław Grzyb, Długi Borek – Andrzej Bełcikowski, Jerominy – Jan Wielk, Jerutki – Karolina Ślubowska, Jeruty – Elżbieta Jabłonowska, Koczek – Izabela Magdaleńska, Kolonia – Monika Gwiazda, Konrady – Alina Kostiuk, Nowe Czajki – Jacek Gnatkowski, Piasutno – Konrad Szewczyk, Stare Czajki – Władysław Karpiński, Spychowo – Ksymena Klusek, Świętajno – Edyta Duda, Zielone – Ryszard Zera.