Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem aż czterech aut doszło w piątek 9 października na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 53 między Tylkowem a Kośnem.

Karambol za Tylkowem
Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, to żaden z kierowców czterech biorących w nim udział pojazdów nie doznał poważniejszych obrażeń

Około godziny 14.00 kierujący ciężarowym MAN-em - wywrotką przewożącą piasek 32-latek, jadąc od strony Kośna, nie dostosował prędkości do panujących warunków. W wyniku tego uderzył w BMW X5, za kierownicą którego siedział 34-letni mieszkaniec Szczytna. Z kolei ten pojazd najechał na dostawczego fiata ducato kierowanego przez 31-latka. Fiat natomiast uderzył w kię sportage prowadzoną przez 40-letniego szczytnianina. Na szczęście żaden z mężczyzn nie doznał poważniejszych obrażeń wymagających hospitalizacji. Przybyli na miejsce strażacy za pomocą piany zabezpieczyli samochód ciężarowy, aby uniknąć wycieku paliwa. Największe straty poniósł właściciel BMW X5, którego pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu. Kierowca ciężarówki, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.