Działająca od września Akademia Sztuk Walki cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych. Działa również w Rozogach. Planuje dalszy rozwój.

Karatecy w akademii

Nowo powstała Akademia Sztuk Walki w Szczytnie skupia 11 sekcji karate kyokushin.

- Mamy sekcję dzieci w wieku 4-8 lat, 9-14 lat oraz niedawno powstałą sekcję samoobrony kobiet – mówi sensei Dariusz Hrynowiecki. - Sekcja w Rozogach liczy trzy grupy wiekowe 4-8 lat, 9-12 lat i 13-14 lat. W planach mamy treningi w jeszcze jednej miejscowości – dodaje.

W dniu św. Mikołaja w akademii zorganizowano integracyjny trening pociech z ich rodzicami. Milusińscy wraz z dorosłymi mieli wiele radości ze wspólnych karatekowych zajęć. Towarzyszył im również ks. Mariusz Jackowski z parafii Św. Krzyża w Szczytnie. Nie obyło się bez pysznego tortu, który ozdobiony był palącymi się fajerwerkami.

Św. Mikołaj nie zapomniał oczywiście o prezentach dla młodych sportowców. Wszyscy młodzi karatecy dostali tradycyjne paczki.

- Cieszę się, że moje dzieci kontynuują treningi karate w akademii. Przeprowadziliśmy się do Babięt z Legionowa i w Szczytnie znaleźliśmy miejsce, gdzie dzieci spędzają aktywnie czas, a ja mogę w tym czasie zrobić zakupy – mówi Barbara Buśko, mama 5-letnigo Piotra i 9-letniej Pauliny.

(iz)