Trwa świetna passa karateków SKKK Szczytno. Po mistrzostwie świata Gerarda Willa przyszedł czas na juniorskie medale mistrzostw Europy i kraju.

Karatecy znów z medalami

Życiowy sukces podczas ME U-16 w litewskim Kownie osiągnęła Julia Kędzierska. Szczytnianka, startująca w kategorii 50 kg, wywalczyła tam brązowy medal. Szczytnianka pokonała najpierw zawodniczki z Rumunii i Bułgarii. W półfinale na jej drodze stanęła Węgierka Berenci Timea, która okazała się nieznacznie lepsza. Naszej zawodniczce przypadło miejsce trzecie. - Do tych zawodów Julka przygotowywała się już od sierpnia, codziennie ciężko trenując z dużym zaangażowaniem. Czasem była przemęczona intensywnością treningów, ale nigdy nie narzekała, ma duszę wojowniczki - komentuje jej trenerka Ewelina Mirosław - To kolejny duży międzynarodowy sukces naszego klubu. Aż serce rośnie, gdy nasi wychowankowie sięgają po najwyższe laury – dodaje prezes SKKK Piotr Zembrzuski.

Julia Kędzierska również brąz wywalczyła podczas MP Juniorów (kategoria 15-16 lat, 50 kg) przeprowadzonych w Solcu Kujawskim. W trakcie jednej z walk doznała kontuzji nogi i to mogło mieć wpływ na porażkę (przez wskazanie sędziego z maty) w półfinale. Na mistrzostwach w Solcu trzeba było powalczyć także o 3. miejsce. W tym pojedynku szczytnianka okazała się lepsza od swojej rywalki, reprezentantki gospodarzy, i stanęła na podium.

Jeszcze lepiej od Julki spisały się jej koleżanki startujące w kategorii 60 kg. Finał był tu wewnętrzną sprawą zawodniczek SKKK. Dość nieoczekiwanie wygrała Julia Wojciechowska, która znokautowała faworyzowaną Emilię Gwiazdę.

- Julka miała swój dzień – tłumaczy prezes Piotr Zembrzuski. - Dwa razy nokautowała rywalki.

Szczęścia zabrakło Pawłowi Dębowskiemu (15-16 lat, 75 kg), który był tuż za podium. We wczesnej fazie start w mistrzostwach zakończyli: Anna Sieruta, Konrad Żelaznowski i Emilia Danielska.

Karateków ze Szczytna czeka jeszcze jeden występ w tym roku. Będzie to planowany na połowę grudnia Puchar Polski w Białej Podlaskiej.