Jak na karnawał przystało, w murach świetlicy wiejskiej w Rumach już po raz trzeci zapanowała atmosfera tajemniczej i szalonej zabawy. Na tegorocznym balu zagościły postacie z popularnych filmów i bajek, rockman, piraci, hiszpańscy tancerze flamenco, przedstawiciele ruchu hippisowskiego, damy i dżentelmeni z lat 20. XX w. oraz zamożny mieszkaniec Bliskiego Wschodu.

Karnawałowe szaleństwo w Rumach
Uczestnicy karnawałowej zabawy w Rumach wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu balowych kostiumów

W trakcie wydarzenia nie tylko zostały wytypowane Gwiazdy Balu, ale także osoby o hipnotyzującym uroku, pięknych dłoniach czy niespotykanie zgrabnych palcach niczym u pianisty. Tytuł Najciekawszego Przebrania 2024 roku, wraz z nagrodą - biletami na spektakl do Teatru Stefana Jaracza trafił do trzech uczestników balu.

Jak co roku zabawie towarzyszyły nowości przygotowane przez organizatorów. Podbój parkietu rozpoczął hawajski pociąg, którym uczestnicy tanecznym krokiem odbyli muzyczną podróż od lat 60. ubiegłego wieku po współczesne hity prezentowane przez DJ-a Kamila Święckiego. Piątkowa noc rządziła się swoimi prawami, gdy balowicze zasiadali za stołami, to DJ umilał ten czas biesiadnymi akordeonowymi przygrywkami.

Organizatorzy dziękują przybyłym gościom za wspólnie spędzone chwile i niezapomniane kolorowe wspomnienia!

Tekst i zdjęcie

Adrianna Kubicka, (kee)