Kolejne starty mają za sobą lekkoatleci Juranda Szczytno. W sobotę w chorwackim Splicie w barwach reprezentacji Polski wystąpił Wojciech Marok w rzucie dyskiem, natomiast w niedzielę w Olecku do rywalizacji przystąpiła ośmioosobowa grupa lekkoatletów ze Szczytna.

Karol Kijewski z drugim wynikiem w Europie
Karol Kijewski, podopieczny Macieja Bukowieckiego, wciąż robi postępy, o czym najlepiej świadczy kolejny rekord życiowy

W sobotnim konkursie rzutu dyskiem w ramach Pucharu Europy bardzo dobrze spisał się Wojtek Marok. W swojej najlepszej próbie uzyskał odległość 53.13 i o ponad 3 metry poprawił dotychczasowy rekord życiowy! Ostatecznie w rywalizacji z rywalami o dwa lata starszymi zajął indywidualnie dobre 12. miejsce, natomiast reprezentacja Polski drużynowo zajęła trzecie miejsce i wróciła do kraju z brązowym medalem Pucharu Europy! Warto też wspomnieć, że na tej samej imprezie w reprezentacji Polski zadebiutował wychowanek Gwardii Szczytno, reprezentujący aktualnie AZS UMCS Lublin, ale na co dzień trenujący wciąż z trenerem Bukowieckim - Sebastian Łukszo. Z wynikiem 18.75 zajął on drugie miejsce w Finale B w pchnięciu kulą, a wraz z Reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej!

Wojciech Marok o ponad 3 metry poprawił swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie

W niedzielnych zawodach w Olecku najlepiej spisał się Karol Kijewski, który po raz kolejny ustanowił rekord życiowy w pchnięciu kulą. Osiągnięty przez niego wynik 17.26 jest aktualnie drugi w Europie w roczniku 2005, dalej pchnął tylko Ali Peker z Turcji (17.63). Rekordy życiowe poprawili także Antoni Homoncik w wieloskoku, Antoni Wójcicki w rzucie dyskiem oraz Alexandra Fuczek w biegu na 400 metrów przez płotki. Rewelacyjnie spisała się także podopieczna trenera Macieja Bukowieckiego - Joanna Marszelewska, która reprezentuje NKS Nowe Miasto Lubawskie - w pchnięciu kulą uzyskała rekord życiowy - 15.31 - co jest wynikiem lepszym od minumum ustalonego przez PZLA na Mistrzostwa Europy U18 we włoskim Rieti. Niestety, impreza została odwołana z powodu pandemii...