W niedzielę 9 sierpnia w Pasłęku rozegrano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego U18 i U20 w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisali się na nich lekkoatleci GWARDII Szczytno, zdobywając siedem medali - trzy złote i cztery srebrne.

Karol przekroczył kolejną granicę
Z tygodnia na tydzień Karol Kijewski, podopieczny Macieja Bukowieckiego, bije kolejne rekordy. Tym razem swój najlepszy wynik poprawił aż o pół metra

Po dwa złote medale sięgnął Jakub Borkowski, który zwyciężył w pchnięciu kulą 6-kilogramową (17,58) i rzucie dyskiem 1,75 kg (47,69). W tych samych konkurencjach tuż za nim był o rok młodszy Kacper Ruciński. Zdobył dwa srebrne krążki - w kuli 6 kg (15,44 PB), oraz w dysku 1,75 kg (44,80). Na szczególną uwagę zasługuje rezultat Kacpra w pchnięciu kulą. W czasie konkursu dwukrotnie poprawiał rekord życiowy, kończąc zawody wynikiem o 93 cm lepszym od dotychczasowego. To pozwoliło mu awansować na 8. miejsce najlepszych wyników wśród dwudziestolatków. Dwa srebrne medale w kategorii U18 zdobył także Marcel Ambroziak, który zajął drugie miejsca w kuli 5-kilogramowej (13,72 PB) i rzucie dyskiem 1,5kg (38,44).

Świetnie spisała się też Alexandra Fuczek, która przy niekorzystnym wietrze ustanowiła rekord życiowy w biegu na 200 metrów (26,73 PB, wiatr -1.8 m/s) i dość nieoczekiwanie wygrała bieg, zostając mistrzynią województwa.

Prawdziwą ozdobą dnia był konkurs pchnięcia kulą 4-kilogramową w kategorii U16, nie wchodzący do programu mistrzostw, a stanowiący konkurencję dodatkową. Tam nie miał sobie równych 14-letni Karol Kijewski, który tydzień temu w Olsztynie, pchając kulę na odległość 18,59 m, uzyskał najlepszy w tym roku na świecie wynik w kategorii do 16 lat. W Pasłęku do swojej „życiówki” dołożył kolejne pół metra, zwyciężając ostatecznie z wynikiem 19,09. - To najdłuższe pchnięcie polskiego młodzika od czasów ustanowienia rekordu Polski U16 przez Konrada Bukowieckiego w 2012 roku – cieszy się trener Karola Maciej Bukowiecki.