Rewelacyjny występ na Mistrzostwach Województwa zaliczył młody zawodnik szczycieńskiej Gwardii Karol Kijewski.

Karol z trzema medalami
Zawodnicy szczycieńskiej Gwardii zaliczyli w Pasłęku bardzo dobry wynik

W rozegranych w Pasłęku w minioną niedzielę zawodach lekkoatleci Gwardii Szczytno zdobyli cztery medale. Trzy z nich wywalczył podopieczny Macieja Bukowieckiego - Karol Kijewski. Młody zawodnik Gwardii został mistrzem województwa U14 w rzucie dyskiem 1 kg, uzyskując wynik 32,32 m oraz mistrzem województwa w pchnięciu kulą 4 kg – 8,42 m. Do kolekcji dołożył jeszcze srebrny medal w rzucie oszczepem 600 g z nowym rekordem życiowym 29,92 m. Medalowy dorobek gwardzistów powiększył jeszcze w biegu na 600 m podopieczny Danuty Bukowieckiej Kamil Kunce. Zdobywając srebrny medal, ustanowił on jednocześnie rekord życiowy 1:49,26 min. O włos od medalu w biegu na 200 m przez płotki była Martyna Dudziec, która zajęła czwarte miejsce z rekordem życiowym 40,12 s. W kategorii młodzików U16 piąte miejsce w biegu na 100 m zajął Wojciech Tabaka, uzyskując 12,17 s. Ósme miejsce w biegu na 300 m – 46,35 s zajęła Anna Bojanowska.