Fantastyczny wyczyn 16-letniej pływaczki Karoliny Piechowicz. Mieszkanka Leśnego Dworu, wychowanka Płetwala Szczytno, występująca w barwach Swimlandu Olsztyn zdobyła brązowy medal na rozgrywanych w Rzymie Mistrzostwach Europy Juniorów. Płynąc na dystansie 100 m stylem klasycznym uzyskała czas 1:08:93, bijąc tym samym rekord Polski 16 i 17 latków.

Karolina na podium mistrzostw Europy
Do finałowego wyścigu na 100 metrów Karolina przystępowała z siódmym czasem, a mimo dając z siebie wszystko zdobyła brązowy medal

Już sam fakt zakwalifikowania się Karoliny Piechowicz do składu reprezentacji Polski był dla niej dużym osiągnięciem. Utalentowana zawodniczka jednak na tym nie poprzestała. Najpierw w eliminacjach, a potem półfinale na 50 metrów stylem klasycznym (popularna „żabka”) dwukrotnie biła rekord Polski 16 i 17-latków, windując go na 31:29. Dało jej to miejsce w finale, w którym ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Jeszcze lepiej spisała się w „klasyku” na 100 metrów, choć wyniki w eliminacjach i półfinale tego nie zapowiadały. Do finału awansowała z siódmym czasem, ale w walce o medale dała z siebie wszystko, bijąc rekord Polski 16 i 17-latków. Uzyskany czas 1:08.93 zapewnił jej brązowy medal. Bardzo bliska była uzyskania jeszcze jednego krążka, biorąc udział w żeńskiej sztafecie 4x100 metrów „żabką”, z którą wywalczyła czwarte miejsce.

Rozgrywane w minionym tygodniu Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu wypadły bardzo udanie dla reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli 12 medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe, zajmując w tabeli medalowej trzecie miejsce, za Rosją (26 medali) i Turcją (15 medali).

(o)

Wychowanka Płetwala Szczytno była doskonale przygotowana do startu w mistrzostwach Europy, podczas których trzykrotnie biła rekordy Polski