33 Ochotnicze Straże Pożarne z Warmii, Mazur i Powiśla otrzymają dofinansowanie z budżetu województwa na realizację zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W tym gronie znalazły się jednostki ze Szczytna, Wielbarka, Szuci, Pasymia i Lipowca.

Kasa dla Ochotniczych Straży
Marszałek Gustaw Marek Brzezin przekazał przedstawicielom samorządów łącznie 700 tys. zł na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych

Przyznane środki przeznaczone są na zakup sprzętu, w tym nowoczesnych wozów bojowych, budowę, rozbudowę i modernizację remiz OSP - Na ich wsparcie przeznaczyliśmy w tym roku ok. 700 tys. zł -  mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Dofinansowanie przyznano pięciu jednostkom z powiatu szczycieńskiego. Na zakup sprzętu ratowniczego OSP Wielbark otrzyma 25 tys. zł, OSP Szuć – 10 tys. zł, OSP Szczytno – 6 tys. zł. Jednostka w Pasymiu na modernizację remizy pozyska dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł, a w Lipowcu - 50 tys. zł na zakup samochodu ratowniczego.

Koszt tego ostatniego wyniesie 800 tys. zł. Złożą się na to jeszcze gmina Szczytno i Komenda Główna PSP. - Jesteśmy już po przetargu. Do końca października nowy wóz powinien trafić do Lipowca – mówi wójt Sławomir Wojciechowski.

(p)