Przygotowanie obiektu przy ul. Lanca na potrzeby nowej szkoły sportowej pochłonie 55 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na doposażenie oraz dostosowanie go do potrzeb najmłodszych uczniów. Z kolei Miejskie Przedszkole nr 3 otrzyma ponad 20 tys. zł na utworzenie oddziału przedszkolno – żłobkowego.

Kasa dla szkoły sportowej i przedszkola
Budynek po gimnazjum wymaga dostosowania do potrzeb młodszych uczniów

Podczas czerwcowej sesji szczycieńscy radni zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie dotyczące m.in. wydatków na placówki oświatowe. Mają one związek z uruchomieniem od września szkoły sportowej, która będzie funkcjonować w dawnym budynku gimnazjum przy ul. Lanca. Na zakup wyposażenia placówka otrzyma z miejskiej kasy 50 tys. zł, a na remont łazienek – 5 tys. złotych. - Ten obiekt nie był przystosowany do tej pory do potrzeb najmłodszych dzieci z klas I – III, bo funkcjonowało w nim gimnazjum, a obecnie uczęszczają tam starsi uczniowie SP nr 6 – tłumaczy skarbnik miasta Alina Gajkowska.

Dodatkowe środki popłyną również do Miejskiego Przedszkola nr 3, w którym planowane jest uruchomienie nowego oddziału przedszkolno – żłobkowego. Na przystosowanie i remont pomieszczeń, a także na zakup wyposażenia samorząd przeznaczy 20,5 tys. złotych.

(ew)