Zawodnicy Katany-Novum Szczytno wywalczyli aż 15 medali podczas I Mistrzostw Polski Wschodniej Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Ju-jitsu.

Katana mocna w Polsce Wschodniej

W Jakubowie koło Mińska Mazowieckiego w sobotę 14 maja rywalizowało około 200 uczestników z 20 ośrodków. Znakomicie w tym gronie spisali się zawodnicy Katany. Zdobyli oni 15 medali i zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na podium stawali:

złoty medal: Zuzanna Kania (48 kg), Wiktor Nasierowski (45 kg), Bartosz Witkowski (30 kg), Tymoteusz Stachula (34 kg), Gaspar Święciński (40 kg),

srebrny medal: Igor Szewczak (27 kg), Marcel Maloń (30 kg), Antoni Skowroński (43 kg),

brązowy medal: Damian Srebrzyński (45 kg), Piotr Szewczak (55 kg), Olaf Ostaszewski (50 kg), Krzysztof Zaorski (60 kg), Igor Szadkowski (60 kg), Marcin Błaszczak (27 kg), Marcel Kobylas (17 kg).

- Ju-jitsu to nasz styl bazowy i zawodnicy udowodnili, że w tym stylu bardzo dobrze się czują, pokazując supertechnikę, rozpoczynając walkę w pozycji stojącej, jak również kontrolując przeciwnika w płaszczyźnie parterowej – komentuje trener Jacek Szewczak. - Mocne treningi i dobre przygotowanie taktyczne spowodowały, że po raz kolejny pokazaliśmy, jak mocną drużyną jesteśmy w ju-jitsu w kategorii dziecięcej i młodzieżowej.