W minionym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Nikodema C. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa 18-letniej Oliwii ze Szczytna. Podczas pierwszej rozprawy mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Kat Oliwii nie poczuwa się do winy
Proces Nikodema C. toczy się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie

Proces Nikodema C. rozpoczął się w czwartek 18 sierpnia przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. W czerwcu Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia, zarzucając mu usiłowanie zabójstwa 18-letniej Oliwii, jego byłej dziewczyny. Do bulwersującego mieszkańców zdarzenia doszło w nocy 14 listopada ubiegłego roku na terenie posesji zamieszkiwanej przez nastolatkę i jej rodzinę.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}  Według ustaleń śledczych, Nikodem C. miał przewrócić dziewczynę na ziemię, a następnie dusić rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po tym, gdy straciła przytomność. Oliwia doznała m.in. poważnych obrażeń twarzy. Mężczyzna został oskarżony również o to, że tej samej nocy w jednym z hoteli w gminie Szczytno miał uderzyć w twarz jednego z uczestników odbywającej się tam imprezy, powodując u niego obrażenia naruszające czynności ciała na okres dłuższy niż 7 dni.

Podczas pierwszej rozprawy Nikodem C. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W złożonych przed sądem wyjaśnieniach przyznał się co prawda do pobicia Oliwii, ale nie do usiłowania jej zabójstwa. W tym samym dniu przesłuchani zostali w charakterze świadków oboje pokrzywdzeni. Kolejne terminy rozpraw wyznaczono na 4 i 9 listopada oraz 2 grudnia.

(kee){/akeebasubs}