Julia Kędzierska z SKKK Szczytno wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów KWU.

Kędzierska trzecia juniorką na świecie
Julia Kędzierska zawędrowała dzięki swojej waleczności aż na podium mistrzostw świata

Tydzień wcześniej brąz mistrzostw Europy zdobyła Emilia Gwiazda, teraz Julia Kędzierska wywalczyła krążek z tego samego kruszcu podczas zmagań najlepszych karateków globu. Do Warny przybyło blisko 700 zawodników reprezentujących 33 kraje.

Polacy udali się do Bułgarii dość liczną grupą, ale tylko dwa razy stawali na podium. Sztuki tej dokonała zawodniczka SKKK Szczytno, która w kategorii do 50 kg zajęła 3. miejsce.

- Aby tak się stało, musiała stoczyć trzy walki. Pierwszą przeciwniczką, z którą przyszło zmierzyć się naszej juniorce, była Arzu Ergen z Turcji – relacjonuje prezes SKKK Piotr Zembrzuski. - Julka pokonała ją na punkty po dogrywce, następnie po zaledwie 1 minucie znokautowała obrotowym

kopnięciem na korpus Arpinę Manukyan z Armenii, ale na drodze do finału stanęła Julce Japonka Fumi Nakahara. Sędziowie potrzebowali aż trzech rund, aby wskazać finalistkę. Niejednogłośnie na punkty wygrała zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni – kontynuuje prezes Zembrzuski.

- Jestem ogromnie szczęśliwy z wyniku i niezwykle dumny z postawy mojej zawodniczki – komentuje. - Julka kolejny raz potwierdziła, że chce i umie z walczyć z najlepszymi na świecie.

Dodatkową nagrodę odebrała Julia... jeszcze przed wskoczeniem na podium, ponieważ została chorążym naszej reprezentacji i na oficjalnym otwarciu mistrzostw niosła z dumą polską flagę.

Dla Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate to już trzeci medal mistrzostw świata. Dwa pierwsze zdobyli seniorzy: złoty wywalczył Gerard Will, a brązowy Piotr Moczydłowski. Do listy zarezerwowanej dla najlepszych dołączyła teraz przedstawicielka płci pięknej.

(gp)