Przez wiele dni najmłodsi przygotowywali ozdoby wielkanocne, by zaprezentować je na kiermaszu. Dzięki zarobionym pieniądzom po raz kolejny wzbogacą swój szkolny warsztat.

Kiermasz stroików świątecznych

W czwartek 17 marca w Szkole Podstawowej w Spychowie odbył się Wielki Kiermasz Wiosenno-Wielkanocny. Dzieci z klas III i IV zaprezentowały program artystyczny, którym żegnały zimę i witały wiosnę. Poprzebierane w stroje Dziadka Mroza, świerszcza, drzewa, szyszki i wiosny przedstawiły inscenizację.

- "Spływaj zimo do Dunajca, a potem do Wisły" - śpiewali uczniowie.

O tradycjach i świętach Wielkanocnych opowiadała dwójka gimnazjalistów: Błażej Myślak i Kamila Golon. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-VI wykonali własnoręcznie wiele ciekawych stroików, pisanek i palm. Przygotowali też tradycyjnie nakryty stół wielkanocny. Panie mogły przejrzeć gazetki z przepisami na potrawy, które powinny znaleźć się w świątecznym menu.

Zainteresowanie "dziełami sztuki" małych twórców było ogromne. Wszyscy mogli zaopatrzyć się w ozdoby przygotowane przez swoje pociechy. Każde z dzieci pokazywało rodzicom swoje dzieła i oczywiście skłaniało do zakupienia. Oprócz tradycyjnych stroików, można było nabyć ciasteczka, które zostały upieczone wspólnymi siłami przedszkolaków i ich opiekunek.

- Jest to nasza czwarta akcja. Organizujemy takie kiermasze przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dochód przeznaczamy na zakup wyposażenia szkolnego - mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej w Spychowie.

Podczas dwóch akcji przeprowadzonych w tamtym roku uczniowie zebrali 800 złotych, za które zakupiono materace do sali gimnastycznej. Pieniądze z tegorocznych sprzedaży zostaną przeznaczone na przybory i narzędzia szkolne wykorzystywane na technice i podczas nauczania zintegrowanego.

(jor)

2005.03.23