Karol Kijewski z Juranda Szczytno zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski U18 w lekkiej atletyce. Faworyt, choć najmłodszy w stawce zawodników, niespodziewanie przegrał z Mateuszem Sopą z Opola, który w finałowym konkursie trzykrotnie bił rekord życiowy.

Kijewski wicemistrzem Polski
Podopieczni Macieja Bukowieckiego wrócili z Mistrzostw Polski z dwoma srebrnymi medalami

W minionym tygodniu we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski U18 w lekkiej atletyce. W eliminacjach pchnięcia kulą Kijewski (rek. życiowy - 17.95) już w pierwszej próbie znacznie przekroczył odległość wymaganą do finału i z wynikiem 17.11 wygrał ten etap rywalizacji. W finale uzyskał jeszcze lepszą odległość – 17.30 i to wystarczyło, by zdobył tytuł wicemistrza Polski. Niespodziewanie mistrzem został Mateusz Sopa z Opola, który w finałowym potyczce trzykrotnie poprawiał swój rekord życiowy, kończąc zawody z wynikiem 17.69. Drugi z naszych reprezentantów Marcel Ambroziak występ zakończył na etapie eliminacji, zajmując 24. miejsce. Ostatniego dnia rywalizacji Kijewski wystąpił również w finale rzutu dyskiem. Wynik 48.43 (drugi w karierze), dał mu 9. miejsce. Podobnie jak w kuli, w eliminacjach dysku odpadł Ambroziak, jednak tu spisał się dużo lepiej - zajął 14. miejsce.

Warto wspomnieć o sukcesie Joanny Marszelewskiej, występującej w barwach NKS Nowe Miasto Lubawskie, która w rywalizacji kobiet zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. Trenowana przez Macieja Bukowieckiego zawodniczka od 1 września rozpocznie naukę w LO im. Jana III Sobieskiego i na stałe przeprowadzi się do Szczytna, by w nowym sezonie reprezentować barwy klubu MKL Jurand Szczytno.