W sobotę w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w lekkoatletyce w kategoriach U18 i OPEN. Zawodnicy Juranda Szczytno po raz kolejny wrócili z workiem medali i rekordów życiowych!

Kijewski z najlepszym wynikiem w Europie!
Trenerzy Danuta i Maciej Bukowiecki nie kryli radości z wyników uzyskanych przez swoich podopiecznych

W kategorii OPEN dwa złota zdobył Wojciech Marok, a dwa srebra Kacper Ruciński (obaj w kuli i w dysku). Ponadto Kacper znacząco poprawił swój rekord życiowy w rzucie dyskiem, osiągając wynik 47.75. W tej samej kategorii brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła Alexandra Fuczek, również z rekordem życiowym - 69.08!

Do pięciu medali w kategorii OPEN, nasi lekkoatleci dołożyli jeszcze siedem w kategorii U18. Dwa złota wywalczył Karol Kijewski, dwa srebra Marcel Ambroziak, a dwa brązowe medale zdobył Antoni Wójcicki. Wszyscy trzej zajęli trzy czołowe miejsca w konkursach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem. Srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła Martyna Dudziec z rekordem życiowym – 69.56.

Karol Kijewski trenując pod okiem Macieja Bukowieckiego z występu na występ poprawia swoje rekordy życiowe

Wydarzeniem dnia i całych Mistrzostw był fantastyczny występ Karola Kijewskiego w pchnięciu kulą. Ustanowił kapitalny rekord życiowy - 17.95, co jest aktualnie zdecydowanie najlepszym wynikiem w Europie oraz trzecim na świecie w roczniku 2005!