W Klonie odbył się charytatywny bieg, z którego dochód przeznaczono na leczenie 11-letniego Michała. Chłopiec wskutek wypadku odniósł poważne obrażenia. W imprezie wystartowało ponad 100 osób, w tym także spoza powiatu szczycieńskiego.

Klon pobiegł dla Michała
- Jeszcze nikt nie zorganizował dla nas tak pięknej akcji – nie kryli wzruszenia Iwona i Grzegorz Madrakowie, rodzice 11-letniego Michała

LEKARZE NIE DAWALI SZANS

Jedenastoletni Michał Madrak z Obierwia koło Ostrołęki, jak niemal każdy chłopiec, uwielbia grać w piłkę nożną i jeździć na rowerze. Niestety już tych pasji nie może realizować, gdyż trzy lata temu uległ groźnemu wypadkowi. Nie dawano mu wielkich szans na przeżycie, nie mówiąc już o powrocie do sprawności. Rodzice chłopca, walcząc o niego z całych sił, postanowili poruszyć niebo i ziemię. Dziś Michał jeździ na wózku, cierpiąc na wiotkie porażenie czterokończynowe. Konieczne jest ciągłe leczenie i rehabilitacja. Koszty są ogromne. Chłopiec raz w miesiącu odbywa dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny. Jeden taki wyjazd pochłania 8 tysięcy złotych. Co trzy miesiące otrzymuje zastrzyk z komórek macierzystych. Każdorazowo to wydatek rzędu 18 tysięcy złotych. Michał otrzymał do tej pory pięć takich zastrzyków. Rodzice na leczenie syna wydali już 340 tysięcy złotych. Teraz liczą na wsparcie ludzi dobrej woli, którym los nastolatka nie jest obojętny.

KLON NIE ZOSTAŁ OBOJĘTNY

Z pomocą rodzinie postanowili przyjść mieszkańcy Klonu. W minioną niedzielę na placu przy kościele zorganizowali charytatywną imprezę pod hasłem „Klon biega dla Michała”. Wzięły w niej udział 102 osoby, które za cel postawiły sobie pokonanie trasy pięciu kilometrów. Uczestnicy wsparli chłopca, opłacając udział w biegu. Najmłodsza spośród startujących siedmioletnia Martynka Kuprewicz z Węgorzewa pobiegła z rodzicami i siostrą. Jej tata Krzysztof jako pierwszy zameldował się na mecie.

Znajomi i przyjaciele rodziny Michała przygotowali bogate stoisko z jadłem. Dochód ze sprzedaży także przekazano na leczenie chłopca. Oprawę muzyczną zapewnił Bartek Zdunek oraz zespół Motive. Byli obecni też żołnierze z Jednostki Wojskowej z Lipowca, Strażacy OSP Klon i Wilamowo, członkowie Fundacji Autrimpus ze Szczytna i Wesołe Pacynki, animatorki zabawiające dzieci.

- Jeszcze nikt nie zorganizował dla nas takiej pięknej akcji. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wszystko, za każdy gest na rzecz ratowania zdrowia naszego synka - nie kryli wzruszenia rodzice chłopca.

Organizatorami imprezy byli: Klub HDK przy OSP w Klonie, Stowarzyszenie „Aktywni razem” oraz filia biblioteki w Klonie.

AK

Pieniądze na leczenie Michała można wpłacać na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 32253 Madrak Michał
darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

7-letnia Martynka Kuprewicz z Węgorzewa była najmłodszą uczestniczką biegu
Na starcie imprezy zameldowało się 102 uczestników