Na świętowanie Dnia Kobiet w Rumach przybyło ok. 50 miejscowych pań i ich koleżanek z terenu gminy i regionu. Odświętnie udekorowana sala wiejskiej świetlicy zachęcała do wspólnego biesiadowania Na powitanie panowie popisywali się swoim talentem recytatorskim, chwaląc zalety pań, a następnie wręczyli każdej z nich goździki oraz czekoladę.

Kobiety świętowały w Rumach
W imprezie wzięło udział liczne grono mieszkanek Rum i nie tylko

Wspólny toast rozkręcił imprezę na dobre. Potem przyszedł czas na konkursy. Uczestniczki podzielone na cztery grupy musiały odgadywać w wielkim teście pt. „Kobiety rządzą”, na przykład, jak nazywają się kobiety rządzące gminą i jej instytucjami, ile kobiet jest radnymi w gminie, ile jest mieszkanek gminy, ile lat ma najstarsza mieszkanka Rum, czy jak na imię mają najmłodsze dziewczynki we wsi. Kolejne wyzwanie stanowił teleturniej „Jaka to melodia”, gdzie uczestniczki zadawały konkurentkom trudne pytania z dziedziny muzyki.

Panowie przygotowali kolejną niespodziankę dla pań, czyli profilaktyczne badanie epidemiologiczne, oczywiście w wersji kabaretowej, ale z zachowaniem obowiązujących procedur. Zabawa trwała do późnych godzin, na pamiątkę wspólnych chwil można było sobie zrobić zdjęcie na „rumowskiej” ściance w towarzystwie koleżanek, czy uroczych panów.

dk