W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy Święto Matki. Jest to dzień wyjątkowy, w którym wyrażamy naszym Mamom miłość, szacunek i pamięć. W kilku miejscowościach w gminach Świętajno i Rozogi z tej okazji odbyły się specjalne uroczystości z udziałem dzieci.

Kocham Cię, mamo

GOK W ŚWIĘTAJNIE

W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie z okazji Dnia Matki dzieci z klas I-III samodzielnie przygotowały przedstawienie. W przezabawny sposób pokazały rewię mody, prezentując, jak to ich mamy wychodzą ubrane na różne okazje. Nie brakowało okolicznościowych wierszy i piosenek oraz popisów tanecznych. Przybyłe mamy nie kryły łez wzruszeń i radości. Każda z nich otrzymała ordery - medale wykonane z odlewów gipsowych i ręcznie malowanych przez pociechy. Słodki poczęstunek był uwieńczeniem uroczystości.

JERUTY

W tej miejscowości recital dla mam zorganizowały w ramach programu Odnowy Wsi sołtys Elżbieta Jabłonowska oraz radna Julita Dziczek. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek dla mam, po czym odbył się koncert duetu Joanny Gawryszewskiej i Jana Lisiewskiego. W repertuarze nie zabrakło utworów o miłości oraz takich, które niosły pozytywny przekaz pozwalający oderwać się mamom od codziennych spraw, obowiązków i trosk. Każda otrzymała słodki upominek.

ORZESZKI

W świetlicy wiejskiej w Orzeszkach odbyło się po raz pierwszy uroczyste spotkanie i przedstawienie dla mam. Akademię przygotowała wraz z miejscowymi dziećmi uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Rozogach Dominika Niedźwiedzka. Impulsem do zrealizowania przedsięwzięcia był projekt z podstaw przedsiębiorczości. W programie znalazły się piosenki, wiersze, teatrzyk w wykonaniu dzieci oraz słodki poczęstunek i miłe pogawędki. Życzenia mamom złożył także sołtys wsi Leszek Samsel oraz proboszcz parafii Klon ks. Krzysztof Salamon, który przewodniczył także modlitwie w intencji mam.

AK