W ostatnią niedzielę w Rudce „rządzili” kolarze. Dzięki grupie zapaleńców odbyły się tam wyścigi na kilku dystansach. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

Kolarze w Rudce

Na trasie Rudka – Płozy – Wawrochy – Prusowy Borek odbyło się kilka wyścigów. Każdy miłośnik kolarstwa mógł wybrać sobie odpowiadający mu dystans. Oddzielnie startowali młodzi „zawodowcy” z roczników 1998 – 2000, amatorzy rowerowego ścigania się z roczników 1996-2000 (i młodsi) oraz z roczników 1995 i starsi. Impreza kolarska doszła do skutku dzięki m.in. zaangażowaniu komendantów powiatowych policji i straży pożarnej Roberta Kwiatkowskiego i Mariusza Gęsickiego. - Wyścigi były bezpłatne w odróżnieniu od innych organizowanych m.in. w Szczytnie. Naszym celem jest przeciwdziałanie patologiom wśród dzieci i młodzieży, promowanie kolarstwa i gminy Szczytno – mówi Janusz Minkiewicz, przedstawiciel W-M Związku Kolarskiego. Około 80 kolarzy uczestniczyło w wyśmienitej sportowej zabawie.W kategorii młodzik na dystansie 30 km wśród zawodników zrzeszonych wygrał Bartłomiej Klucznik z MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce. Wśród młodziczek na 20 km pierwsza była Nikola Różańska z AKS Stal Grudziądz. Wśród amatorów na 30 km trzeci był Bartosz Karczmarski z ZSL Ruciane Nida / Szczytno. Na dystansie 10 km startowali najstarsi amatorzy. Zwyciężył Stanisław Bałdyga ze Szczytna przed Arturem Trochimowiczem (AKB Szczytno). Na tym dystansie startowali również przedstawiciele grupy rowerowej „Kręcioły” Klemens Dzierżanowski, Krzysztof Bondaruk, Włodzimierz Olkowski.Najmłodsi startowali na dystansach 200 m. Zwyciężyli Antoni Jastrzębski (SP 3) i Aleksander Łachacz (SP 6).

Na zwycięzców czekały puchary i dyplomy. Najmłodsi mieli wielka frajdę, ponieważ mogli osobiście skręcić sobie bezpłatną watę cukrową z maszyny sprowadzonej przez organizatorów.

(iz)