Trwa znakomita passa Karoliny Piechowicz. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski zdobyła srebrny i brązowy medal w kategorii seniorów, a do tego dorzuciła jeszcze dwa tytuły Mistrzyni Polski Juniorów.

Kolejne tytuły Karoliny
W wyścigu na 50 metrów Karolina (z lewej) zajęła drugie miejsce

Od środy do niedzieli na krótkim basenie w Bydgoszczy rozgrywano 79. Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. Na starcie stanęło 551 zawodników ze 113 klubów z całego kraju. W tym gronie znalazła się 17-letnia Karolina Piechowicz, wychowanka Płetwala Szczytno, reprezentująca barwy Swimlandu Olsztyn. Spisała się znakomicie. Najpierw w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym zdobyła brązowy medal wśród seniorów, z wynikiem 1:06.35, który jest nowym rekordem Polski juniorów. W klasyfikacji punktowej Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów rezultat ten znalazł się na 11. miejscu. W ostatnim dniu mistrzostw na dystansie o połowę krótszym wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski seniorów, ustanawiając rekord życiowy – 30.58. Uzyskane przez nią wyniki na obu dystansach dały jej jednocześnie tytuły Mistrzyni Polski Juniorów.

Karolina spróbowała swoich sił także w innych konkurencjach, których nie trenuje na co dzień. W wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym zajęła dziewiąte miejsce, będąc najmłodszą uczestniczką finału. Z kolei na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała 18. czas – 26.73.

Występ utalentowanej żabkarki w Bydgoszczy jest znakomitym zwieńczeniem tegorocznego sezonu. Przypomnijmy, że na rozgrywanych w Limie Mistrzostwach Świata Juniorów trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium po zwycięstwach na 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem zmiennym. W Bukareszcie z kolei na Mistrzostwach Europy Juniorów zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym.

- Teraz Karolinka będzie miała kilka dni odpoczynku. We wtorek wyjeżdża do Kolonii w Niemczech na koncert swojej ulubionej południowokoreańskiej grupy BLACKPINK – zdradza jej mama Iwona. Przy okazji dziękuje wójtowi i władzom samorządowym gminy Szczytno za wspieranie Karoliny w jej przygotowaniach do zawodów. Przypomnijmy, że mistrzyni świata juniorów jest mieszkanką Leśnego Dworu.

(o)

WYNIKI

SENIORKI, 100 m klasyczny

1. SZTANDERA Dominika (rocznik 97) , MKS JUVENIA Wrocław - 1:05.09 (30.38, 34.71)

2. MAZURKIEWICZ Barbara (01) , KU AZS UW - 1:06.15 (30.64, 35.51)

3. PIECHOWICZ Karolina (05) , SWIMLAND Olsztyn - 1:06.35 (31.01, 35.34)

SENIORKI 50 m klasyczny

1. MAZURKIEWICZ Barbara (01) , KU AZS UW - 30.56

2. PIECHOWICZ Karolina (05) , SWIMLAND Olsztyn - 30.95

3. HALLMANN Weronika (00), AZS AWF Warszawa 31.14

Do i tak już dużej kolekcji medali zdobytych na Mistrzostwach Europy i świata przybyły kolejne wywalczone na Zimowych Mistrzostwach Polski