Orlen Reklama Top

W miniony piątek ulicami Jedwabna przeszedł po raz czwarty kolorowy Orszak Trzech Króli. Uczestników, którzy wykazali duże zaangażowanie w przygotowanie imprezy, nie zniechęcił nawet silny mróz.

Kolorowy orszak Trzech Króli
Uczestnicy orszaku dotarli do parku, w którym czekała na nich stajenka

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie odprawioną przez ks. prał. Romana Lompę – proboszcza parafii. Następnie odbył się barwny przemarsz ze wspólnymi śpiewami do stajenki, zlokalizowanej w parku w Jedwabnie. Tam również czekał na uczestników gorący posiłek przy ognisku, przygotowany przez Parafialny Zespół CARITAS. Pomimo dużego mrozu, przedsięwzięcie miało swój wyjątkowy urok, a zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Jedwabno było ogromne. Organizacji Orszaku Trzech Króli w Jedwabnie podjęło się po raz drugi Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci wspólnie z Fundacją Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy otrzymali od Fundacji korony, śpiewniki, naklejki, sztandary orszakowe oraz

Pomimo dużego mrozu, przedsięwzięcie miało swój wyjątkowy urok

ubezpieczenie imprezy. W organizację przedsięwzięcia aktywnie włączyli się: Parafialny Zespół CARITAS, Chór Parafialny „Cantate Deo”, Parafialny Zespół Wokalny, działający pod kierunkiem Tomasza Banula, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Gminny Ośrodek Kultury Jedwabno, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie, Zespół Szkół w Jedwabnie, Wojskowe Koło Łowieckie „Łoś”, Nadleśnictwo Jedwabno, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Jedwabno oraz Bank Spółdzielczy Oddział w Jedwabnie.

(i)