W ramach 5. sezonu „Mazurskich wędrówek teatralnych” Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA zaprasza na premierę spektaklu pt.„Zające na kordonie”. Fabułę spektaklu stanowią przeplatające się i łączące w jedną całość historie z „zielonej granicy” — pogranicza Polski i Prus Wschodnich w latach 20. XX wieku.

To kolorowe opowieści o szmuglerach, ich „królu” i lokalnym bohaterze Hugo Bandilli, o piłce nożnej, pogranicznikach, karierowiczach, bohaterach oraz zdrajcach. - Na deskach teatru w stodole w Chochole królować będą piękne panie i niepiękni panowie, sąsiedzkie zwady i dobroduszności, miłostki i pistolety, granice i podziały. Wszystko to, wraz z przedspektaklową „majówką”, oplatać będzie muzyka wykonywana na żywo – zapowiada Ewa Wasilewska ze stowarzyszenia „Anima”.

Inscenizacja teatralna według scenariusza autorstwa Roberta Wasilewskiego wyreżyserowana została przez Krystiana Wieczyńskiego, przy konsultacji reżyserskiej Romualda Wiczy-Pokojskiego. Występują w niej aktorzy zawodowi, mieszkańcy powiatu szczycieńskiego oraz uczestnicy warsztatów artystycznych „Animy”.

PREZENTACJE:

29 lipca godz. 19.30 - Premiera

30 lipca godz. 20.30

31 lipca godz. 19.30

01 sierpnia godz. 19.30

Miejsce: Stodoła „Chochół” k/ Świętajna

Wstęp bezpłatny po zarezerwowaniu wejściówek:  lub Sekretariat Nadleśnictwa Spychowo: tel. 89-622-50-82.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 14. roku życia.

(ew)