Wielbark świętował 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert z udziałem chóru „Pasjonata” oraz uzdolnionych wokalnie dzieci z terenu gminy.

Koncert dla niepodległej
Podczas koncertu wystąpił chór „Pasjonata” ze Świętajna pod dyrekcją Joanny Gawryszewskiej

W środę 8 listopada mieszkańcy gminy Wielbark, a także goście spoza niej  spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, by obejrzeć program artystyczny w wykonaniu chóru „Pasjonata” ze Świętajna, dzieci z zespołu wokalnego Gminnego Ośrodka Kultury, a także ich instruktorów.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego w wykonaniu chóru. W dalszej części programu dzieci zaprezentowały popularne pieśni, których nauczyły się podczas zajęć w GOK-u - „Przybyli ułani pod okienko”

i „Pałacyk Michla”, następnie chór „Pasjonata” ze Świętajna wykonał szereg  pieśni związanych ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie uroczystości  instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku  zaprezentowali bardziej współczesne utwory o tematyce patriotycznej. Do finałowego utworu  dołączył chór „Pasjonata”, oraz zebrani goście.

Słuchacze byli pod wrażeniem programu i wszyscy zgodnie uważają, że kto nie był, ma czego żałować.

(m)