Trzech uzdolnionych gitarzystów – szczytnianin Jakub Kusior, Piotr Restecki i Andrea Valeri z Włoch wystąpią w szczycieńskim domu kultury w najbliższy czwartek. Artyści zapowiadają mnóstwo muzycznych wrażeń.

Koncert pełen energii

Wszyscy trzej instrumentaliści są już znani szczycieńskiej publiczności. Piotr Restecki i Andrea Valeri gościli w Szczytnie podczas organizowanego tu od kilku lat Festiwalu Gitarowego. Jakuba Kusiora również nie trzeba przedstawiać fanom gitarowego grania. Mający zaledwie 17 lat szczytnian brał udział w programie „Must be the music”, dochodząc w nim do półfinału. Podczas koncertu, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w czwartek 24 kwietnia o godz. 19.00, będzie można usłyszeć kompozycje wykonywane techniką fingerstyle. Jak tłumaczy Jakub Kusior, polega ona na tym, że grając na jednej gitarze stwarza się iluzję wielu instrumentów. Zapewnia, że daje to dużo energii, a koncerty na pewno nie są nudne.

Muzycy, którzy zagrają w Szczytnie, mają na swoim koncie wiele sukcesów. Pochodzący z Włoch Andrea Valeri koncertuje na całym świecie, niebawem wybiera się aż do Afryki. Z kolei Piotr Restecki, był finalistą I edycji programu „Must be the music”. Nie tylko gra, ale również komponuje. Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi.

(kee)