W auli Gimnazjum nr 1 odbył się recital Hanny Marii Zajączkiewicz, byłej mieszkanki naszego miasta. Miłośnicy oper i operetek przeżyli niezapomniany wieczór.

Koncert sopranistki

W piątek 10 czerwca w auli Gimnazjum nr 1 ponad pięćdziesięciu miłośników oper i operetek wysłuchało recitalu sopranistki Hanny Marii Zajączkiewicz, której akompaniowała na fortepianie Karina Komendera. Wokalistka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Ognisku Muzycznym w Szczytnie w klasie Sylwii Warczak – Chojnackiej. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku w 2007 roku. W ich trakcie rozpoczęła współpracę z Chórem AMB, gdzie odkryła swoje zamiłowanie do śpiewu. W 2006 r. rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku w klasie śpiewu solowego. W roku akademickim 2009/2010 studiowała ten sam kierunek w Conservatorio Statale di Musica w Veronie. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno - kantatowe jak i operowe. Karina Komandera, która akompaniowała solistce na fortepianie jest studentką V roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku w klasie fortepianu. W czasie recitalu artystki wykonywały fragmenty operetki, opery czy oratorium. Piękny sopran solistki mieliśmy przyjemność usłyszeć w tak znanych operach jak „Otello” G. Verdiego, czy arii Juli z opery „Capuleti i Montecchi” V. Belliniego. Recital zorganizowało Prywatne Ognisko Muzyczne Sylwii Warczak – Chojnackiej.

- Hannę Marię Zajączkiewicz miałam szczęście uczyć gry na fortepianie. Mam nadzieję, że kolejni nasi absolwenci również będą występować w salach koncertowych całego świata – podsumowała pani Sylwia.

(iz)/fot. IZ