– Chcieliśmy dać wszystkim mamom chwilę wytchnienia, dlatego zaprosiliśmy je na koncert do cudownej przestrzeni ewangelickiego kościoła w Dźwierzutach – mówi Ewa Dolińska-Baczewska. – W codziennej krzątaninie i zabieganiu, taki moment jest im wszystkim bardzo potrzebny – dodaje dyrektor GOK.

Koncertowy Dzień Matki
Za występ chórzystom dziękowała wójt Marianna Szydlik

Koncert pochodzącego z Dopiewa chóru Bel Canto odbył się w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie. – To grupa działająca już od 2004 roku, m ająca na swoim koncie dwie studyjne płyty. Wiedzieliśmy, że poziom koncertu będzie bardzo wysoki – mówi Ewa Dolińska – Baczewska, dyrektor GOK-u w Dźwierzutach. Dodaje, że chór wykonuje również utwory popularne, często ludowe w aranżacjach na głosy. Ci, którzy w Dzień Matki przyszli do ewangelickiej świątyni, wyszli z niej urzeczeni.

Ciepłe przyjęcie zaskoczyło również chórzystów. – To dla nas bardzo miłe. I to, że możemy wystąpić w takim miejscu. I to, że wpisujemy się poniekąd w listę wykonawców, którzy prezentują się tu w ramach odbywających się w tym miejscu Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej – mówiła przed koncertem dyrygent Elżbieta Węgielewska. – To dla nas również swego rodzaju debiut, bo pomimo tego, że koncertowaliśmy już w wielu krajach Europy, w świątyni ewangelickiej możemy zaśpiewać po raz pierwszy.

Ciepło przyjęci chórzyści z Dopiewa zapowiedzieli, że z przyjemnością znów zagoszczą w Dźwierzutach.

Radosław Dąbrowski