Pięćdziesiąta sesja Sejmiku Województwa okazała się korzystna dla naszego powiatu. Gminy Dźwierzuty i Rozogi to beneficjenci środków samorządu województwa. Pierwsza z nich otrzyma 25 tys. zł, druga – prawie 16 tys.

Koncerty w Dźwierzutach nawet w deszczu
Dzięki otrzymanemu wsparciu z programu „Aktywna wieś Warmii i Mazur i Powiśla” scena amfiteatru w Dźwierzutach uzyska zielone zadaszenie

„Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla” to program, który od lat wspiera rozwój obszarów wiejskich. W tym roku do trzynastu beneficjentów z regionu trafi łącznie 260 tysięcy złotych. W tym gronie znajduje się Gmina Dźwierzuty, która dzięki otrzymanemu wsparciu w wysokości 25 tys. zł zbuduje zielone zadaszenia sceny amfiteatru w Dźwierzutach.

- Nie ma nic wspanialszego niż możliwość obcowania z kulturą w otoczeniu pięknej przyrody. Bardzo się cieszę, że w Dźwierzutach jeszcze przyjemniej będzie się słuchało koncertów czy oglądało spektakle. Już nie mogę się doczekać realizacji tej inwestycji – mówi Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa.

Niezwykle ciekawie zapowiada się też projekt, w realizacji którego pomogą Granty Marszałka „Łączy nas turystyka”. Gmina Rozogi przeznaczy 15 850 zł na wytyczenie szlaku przyrodniczo-historycznego na pograniczu mazursko-kurpiowskim w gminie Rozogi.

- Inwestycje w turystykę na poziomie gminnym wpływają na podnoszenie atrakcyjności całego regionu. A w tym przypadku mamy również do czynienia z projektem, który przyczynia się do zachowania naszego dziedzictwa historycznego, pozwala, zarówno mieszkańcom jak i turystom, lepiej poznać historię naszej małej ojczyzny – dodaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.