POŻAR ZŁĄCZA ENERGETYCZNEGO

W piątek 29 czerwca na ul. Czarnieckiego w Wielbarku doszło do pożaru złącza energetycznego na ścianie jednego z budynków mieszkalnych.

Ogień rozwijał się w skrzynce instalacji elektrycznej i tunelu kablowym biegnącym pod ociepleniem. Strażacy opanowali sytuację przy użyciu proszku gaśniczego Następnie, za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia. Pożar został ugaszony.

WEEKENDOWI KIEROWCY Z PROMILAMI

W minioną sobotę 30 czerwca policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Wielbark, który w Piwnicach Wielkich kierował osobowym roverem, mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

Z kolei na trasie Tylkowo – Pasym 50-latek z Purdy jechał oplem, mając we krwi prawie dwa promile. Stróże prawa złapali na gorącym uczynku także 29-latka z gminy Rozogi, który w Wilamowie kierował volkswagenem passatem „na wspomaganiu” dwóch i pół promila ognistego trunku.

Kolejnym zatrzymanym amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się zatrzymany w Dębówku 22-latek. Kierował on skodą, mając w organizmie ponad pół promila. Wszystkim czterem kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.