Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowały Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Grand Prix przyznano Julii Skowrońskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Konkurs piosenki patriotycznej
Uczestnicy konkursu występowali nie tylko solo, ale i w duetach

W konkursie wzięło udział 40 uczestników w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – III, szkoły podstawowe klasy IV – VI. Przed publicznością wystąpili w duetach oraz solo, prezentując po jednym utworze. Zabrzmiały piosenki znane każdemu Polakowi. Nie zabrakło pieśni melancholijnych, poruszających serca, związanych z trudną historią kraju. Wszystko odbyło się przy akompaniamencie muzyki z profesjonalnej aparatury odtworzeniowej z półplaybacku i w blasku reflektorów koncertowych. Publiczność nie zawiodła i nagradzała swoich faworytów gromkimi brawami. Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy za udział oraz mały upominek. Została przyznana również nagroda GRAND PRIX za interpretację i emocjonalny wyraz artystyczny. Nagrodą tą jest nagranie utworu w Studiu „Stajnia” w Niedźwiedzim Kącie, a ufundował ją Maciej Zawisza.

(g)

WYNIKI KONKURSU

KATEGORIA PRZEDSZKOLA:

1. Aleksandra Rochmalska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świętajnie Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek”)

2. duet Lena Witkowska i Michał Kowalski (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świętajnie Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek”)

3. Oliwia Foruś (Przedszkole w Pasymiu)

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I – III:

1. Maja Soliwoda (Zespół Szkół w Lipowcu)

2. Maja Skowrońska i Bartosz Rzepka (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świętajnie, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego)

3.  Ex aequo: Nadia Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach), Aleksandra Kocenko (Zespół Szkół w Lipowcu)

KATEGORIA SZKOŁY PODSTWOWE IV – VI:

1. Wojciech Skrajny (Zespół Szkół w Spychowie)

2. Ex aequo: Julia Płocharczyk (Zespół Szkół w Lipowcu) oraz duet: Agata Wiśniewska i Amelia Wensierska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach)

3. duet: Roksana Jóźwicka i Martyna Ciuchcińska (Zespół Szkół w Olszynach)

GRAND PRIX:

- Julia Skowrońska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świętajnie, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego)