Absolutną triumfatorką wyborów Małej Miss Ziemi Szczycieńskiej 2008 została 9-letnia Karolina Pietruczuk z Jedwabna. To jej przypadły tytuły Małej Miss i Miss Publiczności. Dziewczynkę wyróżnili także nasi czytelnicy, przyznając jej tytuł Miss „Kurka Mazurskiego”. galeria >>

 

Absolutną triumfatorką wyborów Małej Miss Ziemi Szczycieńskiej 2008 została 9-letnia Karolina Pietruczuk z Jedwabna. To jej przypadły tytuły Małej Miss i Miss Publiczności. Dziewczynkę wyróżnili także nasi czytelnicy, przyznając jej tytuł Miss „Kurka Mazurskiego”.

Korona dla Karoliny

ZDENERWOWANE MAMY

W piątkowy wieczór (5 grudnia) sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi. Do walki o koronę Małej Miss Ziemi Szczycieńskiej 2008 stanęło 16 kandydatek, uczennic klas I-III z całego powiatu. Dziewczynki, które wcześniej przez kilka tygodni przygotowywały się do występów pod bacznym okiem głównego organizatora konkursu, Andrzeja Materny, zaprezentowały się w trzech odsłonach - sukniach balowych, strojach bajkowych oraz sportowych.

Wszystko to odbywało się na scenie przyozdobionej kolosalnymi misiami-pluszakami, z których jeden stanowił nagrodę dla Miss Publiczności. Po zakończeniu konkursu zdobywczyni tego tytułu mogła sobie wybrać maskotkę - giganta i zabrać ją ze sobą do domu.

W pierwszych wyjściach kandydatek było widać nieco zdenerwowania, dziewczątka od czasu do czasu myliły się, ale naturalność, z jaką popełniały drobne błędy potęgowała tylko aplauz widowni. Kandydatki dużo swobodniej czuły się w kolejnych odsłonach. Kiedy przyszedł czas na stroje sportowe, a później bajkowe widać było, że trema opadła. W odsłonie bajkowej „Kurkowi” szczególnie spodobała się Michelle Dziuk (kandydatka nr 12), której piękny czerwono-czarny strój i kapelusik kojarzył się z postacią Alicji z Krainy Czarów.

Z kolei mamy i tatusiowie, co widać było po ich gestach i minach, z biegiem czasu coraz bardziej przeżywali występy swoich pociech. Tylko nieliczni byli spokojni.

- Wcale się nie denerwuję, razem z córeczką traktujemy wybory małej miss jako zabawę oraz przygodę i nie jest ważne jaki tytuł jej przypadnie - zapewniała nas Jolanta Pietruczuk, mama Karoliny.

MIŁOŚNICZKI ZWIERZĄT

Oprócz prezentacji w kilku odsłonach, każda z kandydatek musiała opowiedzieć o swoich zainteresowaniach lub kim chciałaby zostać w przyszłości. Większość przyznawała, że marzy o karierze modelki. Tylko jedna z nich chciałaby w przyszłości być nauczycielką. Okazało się, że na ogół wszystkie kochają zwierzaki i mają w domu kota lub psa albo oba te czworonogi naraz. Marta Koszałka dodała, że lubi jazdę rowerową i tańce, z kolei Karolina Malinowska, że uwielbia jazdę na łyżwach.

Rodzice mocno obawiali się tej części konkursu.

- Myślałam, że córka w ogóle się nie odezwie, zazwyczaj jest bardzo nieśmiała - dzieliła się swoimi rozterkami Krystyna Baranowska, mama Marceliny.

Stało się jednak inaczej i mama była szczęśliwa.

W przerwach między poszczególnymi wejściami małych miss wystapiły mały i duży „Anex” - zespół taneczny prowadzony przez Andrzeja Maternę, były też popisy wokalne grupy „Pod sceną” Andrzeja Ałaja.

KRÓLOWA WIECZORU

Absolutną triumfatorką piątkowego wieczoru okazała się dziewięcioletnia Karolina Pietruczuk z Jedwabna. To ona zdobyła tytuł Małej Miss Ziemi Szczycieńskiej oraz Miss Publiczności. Także wśród czytelników „Kurka Mazurskiego” dziewczynka zdobyła najwięcej głosów, zdecydowanie wyprzedzając inne uczestniczki zabawy. Laureatka podczas wręczania nagród była tak oszołomiona zainteresowaniem wokół niej, że z trudem udawało się jej odpowiadać na pytania dziennikarzy. Mała Miss uczy się w trzeciej klasie w Zespole Szkół w Jedwabnie, interesuje się muzyką oraz tańcem i udziela się tamtejszym GOK-u, którego dyrektorem jest jej mama. Pierwszą Wicemiss została Marta Koszałka, tytuł drugiej Wicemiss przyznano Julii Olbryś.

Jury pod przewodnictwem burmistrz Danuty Górskiej nagrodziło też pozostałe kandydatki i przyznało im tytuły: Miss Uśmiechu, Miss Bajki oraz Miss Sportu, tak że żadna z nich nie pozostała bez tytułu.

(alado), (map)