Na przełomie listopada i grudnia w Szczytnie doszło do serii kradzieży z włamaniem do kilku lokali.

Jak się okazało, ich sprawcą był 19-letni szczytnianin. Chłopak został zatrzymany przez policjantów w minionym tygodniu. Przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Prokurator wydał wobec niego postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru.

HYUNDAI KONTRO POLONEZ

W czwartek 6 grudnia na ul. Kolejowej w Szczytnie doszło do zderzenia hyundaia sonaty z polonezem. Na szczęście żadnemu z kierowców nic poważnego się nie stało. Obaj odmówili pomocy medycznej i pozostali na miejscu zdarzenia.

ZATRUŁ SIĘ CZADEM

W piątek 7 grudnia strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w łazience budynku wielorodzinnego na ul. Piłsudskiego w Szczytnie zasłabł 56-latek. - Kiedy ratownicy przybyli na miejsce w mieszkaniu były już pootwierane okna. Mimo to pomiar wykazał znaczną obecność tlenku węgla – informuje kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Pomocy 56-letniemu mężczyźnie udzielili ratownicy medyczni. Następnie poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Strażacy dokładnie przewietrzyli pomieszczenia i zakręcili zawór gazu. Kolejny pomiar nie wykazał już obecności tlenku węgla w mieszkaniu.

DACHOWANIE NA ŚLIZGAWCE

W środę 5 grudnia w Jedwabnie, na śliskiej nawierzchni, auto osobowe wypadło z drogi i dachowało. Kierująca nim 47-letnia kobieta doznała urazu głowy. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy z OSP Jedwabno. Następnie poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.