Orlen Reklama Top

KOLIZJA W STARYCH KIEJKUTACH

W poniedziałek 11 grudnia w Starych Kiejkutach doszło do kolizji z udziałem osobowej toyoty yaris i ciężarowego volvo z naczepą.

Osobówką podróżowały trzy osoby – 56-letni kierowca, jego 53-letnia żona oraz 75-letni pasażer. Zastęp straży pożarnej udzielił pomocy kobiecie, która po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego została na miejscu. Pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu, w tym 25-letniemu kierowcy volvo, nic się nie stało.

CZERWONA PLAMA NA JEZIORZE

W sobotę 16 grudnia na jeziorze w Kolonii zauważono podejrzaną, czerwoną substancję. Przybyli na miejsce strażacy pobrali jej próbkę i zbadali przy użyciu papierka lakmusowego odczyn pH. Okazało się, że zalegająca na powierzchni ok. 100 m2 substancja nie stwarza zagrożenia dla środowiska naturalnego. - Najprawdopodobniej powstała ona wskutek procesów gnilnych wodnej roślinności – informuje bryg. Grzegorz Rybaczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

SPÓŹNIONA POMOC

We wtorek 12 grudnia strażacy zostali zadysponowani do otwarcia jednego z mieszkań na II piętrze budynku przy ul. Chrobrego w Szczytnie. Z uzyskanych od osoby zgłaszającej informacji wynikało, że mieszkająca tam 82-letnia kobieta od około dwóch dni nie była widziana przez sąsiadów i nie odpowiadała na nawoływania. Po otwarciu drzwi ratownicy zastali leżącą w kuchni kobietę. Niestety, 82-latka nie żyła już od dłuższego czasu.

CZAD W MIESZKANIU

W sobotę 16 grudnia w jednym z mieszkań na IV p. budynku wielorodzinnego na ul. Polskiej w Szczytnie włączyła się czujka tlenku węgla. Właścicielka lokalu sama otworzyła okno i wezwała straż pożarną. Dokonany pomiar wykazał nieznaczną obecność trującej substancji. Po odłączeniu piecyka gazowego w łazience i przewietrzeniu pomieszczeń zagrożenie usunięto.

PRÓBOWAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO

W poniedziałek 18 grudnia po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z budynków wielorodzinnych na ul. Łomżyńskiej w Szczytnie mężczyzna podjął próbę samobójczą. Miało do tego dojść po zażyciu przez niego środków psychoaktywnych. Jak się okazało, desperat sam otworzył drzwi mieszkania. Z raną dłoni został przetransportowany do szpitala.

ZDERZENIE DOSTAWCZAKA Z OSOBÓWKĄ

W środę 13 grudnia na wysokości miejscowości Chochół doszło do wypadku z udziałem dostawczego peugeota boxera z volkswagenem golfem. Pierwszym z aut kierował 29-letni mieszkaniec Szczytna, drugim 31-latek z Warszawy. Obaj podróżowali sami. Starszy z mężczyzn uskarżał się na ból głowy i lewego barku. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał jednak na miejscu. Straty wynikające z uszkodzenia obu aut oszacowano na 33 tys. złotych.

oprac. (ew)