OSZUŚCI POLUJĄ NA SENIORÓW

Oszuści imają się wszelkich sposobów, aby wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Kolejne takie zdarzenia miały miejsce w Szczytnie w czwartek 4 stycznia. Do dwóch szczycieńskich seniorek zadzwoniły telefony stacjonarne, w których odezwały się męskie głosy. Osoby te przedstawiły się jako ich synowie. Celem rozmów było wyłudzenie pieniędzy od starszych pań. Dzięki czujności pierwszej z nich, kłamca został odprawiony z kwitkiem. Niestety, druga kobieta, 83-latka, dała się zwieść i wydała oszustowi domowe oszczędności. Policja apeluje do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby starsze lub samotnie mieszkających sąsiadów o przypominanie im, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. - W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji lub odszkodowaniu należy natychmiast się rozłączyć i zadzwonić pod bezpłatny telefon alarmowy 997 bądź 112, informując policję o takiej rozmowie – radzi podkom. Ewa Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

ZATRZYMALI NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. W trakcie kontroli drogowej na ul. Gizewiusza w Szczytnie zatrzymany został 35-latek, który kierował renault megane, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Z kolei w Kolonii, jadący citroenem mężczyzna wydmuchał prawie dwa promile i utracił prawo jazdy.

NIEBEZPIECZNE SADZE

W środę 3 stycznia doszło do pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego na ul. Kętrzyńskiego w Wielbarku. Strażacy po dotarciu na miejsce wygasili piec, założyli sito kominowe oraz sprawdzili przewód. Na szczęście nie stwierdzili pęknięć ani ukrytych zarzewi ognia. Zdarzenie nie spowodowało większych strat.

Oprac. (ew)