SPALIŁA SIĘ SZOPA

We wtorek 16 stycznia w Czarkowym Grądzie na jednej z posesji wybuchł pożar szopy.

Kiedy na miejsce dotarła straż, połowa obiektu była już zajęta ogniem, a płomienie wydobywały się na zewnątrz. W bliskim sąsiedztwie stał budynek gospodarczy, w którym znajdowały się krowy. Na szczęście działania strażaków zapobiegły przeniesieniu się ognia na ten obiekt. Spaleniu uległ sprzęt do rąbania drewna. Prawdopodobnym źródłem pożaru było pozostawione bez dozoru ognisko. Silny wiatr spowodował przeniesienie się ognia na szopę.

WYŁOWILI MARTWEGO JELENIA

W sobotę 20 stycznia członek jednego z kół łowieckich poinformował straż, że na jeziorze Wałpusz, ok. 500 metrów od brzegu, znajduje się martwy jeleń. Zwierzę dostało się na taflę najprawdopodobniej po tym, jak zagoniły je tam psy. Wtedy załamał się pod nim lód. Jelenia wyłowili strażacy, a następnie przetransportowali na brzeg.

ZATRULI SIĘ CZADEM

W sezonie zimowym wzrasta zagrożenie czadem. W minionym tygodniu zatruła się nim rodzina mieszkająca w budynku wielorodzinnym na ul. Warszawskiej w Szczytnie. Do zdarzenia doszło w środę 17 stycznia. Mieszkańcy z powodu złego samopoczucia wezwali zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy, podejrzewając, że przyczyną jest ulatniający się tlenek węgla, zaalarmowali straż pożarną. Po wykonaniu pomiaru rzeczywiście stwierdzono w mieszkaniu występowanie trującej substancji. Trzy osoby, 31-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 11 i 5 lat, trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem.

CHCIAŁ SPRAWDZIĆ PUNKTY, STRACIŁ PRAWKO

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. O prawdziwości tego powiedzenia na własnej skórze przekonał się 21-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który w poniedziałek 22 stycznia przyszedł do szczycieńskiej komendy powodowany właśnie ciekawością. Młody mężczyzna chciał wiedzieć, ile nazbierał punktów karnych, bo przeczuwał, że może to być niemała liczba. Co prawda prawo jazdy posiadał od niedawna, ale uzbierał ich już 28. To oznaczało, że automatycznie zatrzymano mu uprawnienia do kierowania. Teraz 21-latek musi przejść procedurę administracyjną w celu ponownego otrzymania prawa jazdy.  

Oprac. (ew)