NA MROZIE, BEZ KASKU, ZA TO Z PRMILAMI

Siarczysty mróz nie przestraszył 56-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który w poniedziałek 26 lutego wybrał się na przejażdżkę motorowerem bez kasku.

Zachowanie mężczyzny wzbudziło czujność u policjantów patrolujących Płozy. Okazało się, że 56-latek zafundował sobie ogrzewanie wewnętrzne, ponieważ w organizmie miał dwa promile alkoholu. Uznał, że mróz mu nie przeszkadzał, bo przejechał tylko kilkanaście kilometrów. Na dodatek zapomniał dokumentów motoroweru. Troskliwi policjanci przekazali kierowcę i jego pojazd rodzinie. Teraz 56-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat dziesięciu.

KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ

W czwartek 22 lutego po godzinie 15.00 w Szymankach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 51-letniego kierowcę nissana. Gdy poprosili mężczyznę o okazanie dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów, ten powiedział, że ich nie ma, bo nie zrobił badań. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że w 2016 r. 51-latek utracił prawo jazdy po tym, jak jechał samochodem w stanie po spożyciu alkoholu. Za złamanie zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

SZARŻOWAŁ W DĘBÓWKU

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Dębówku policjanci zatrzymali 57-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził, mając na liczniku 107 km/h. Funkcjonariusze ukarali 57-latka mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo zatrzymali mu dokument prawa jazdy.

OGIEŃ ZNISZCZYŁ POJEMNIKI

W sobotę 24 lutego w Miłukach paliły się plastikowe pojemniki do segregacji odpadów. Jeden uległ całkowitemu zniszczeniu, drugi został nadpalony. Straty oszacowano na ok. 4 tys. złotych.

POŻARY SADZY

W minionym tygodniu strażacy dwa razy byli wzywani do pożarów sadz w przewodach kominowych. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 19 lutego w budynku dwurodzinnym na ul. Kochanowskiego w Szczytnie. Na szczęście pożar nie spowodował żadnych strat. W niedzielę 25 lutego sadze zapaliły się w domu jednorodzinnym w Rozogach. Podczas działań stwierdzono pęknięcie przewodu kominowego.

BĄDŹMY CZUJNI W ZIMNE DNI

W okresie zimowym policja, we współpracy ze strażą miejską, realizują zadania związane z ochroną osób bezdomnych lub mających trudne warunki życiowe. Podczas minionego weekendu, gdy nocami temperatura spadała poniżej 20 stopni, funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie ewentualnie mogą przebywać ludzie potrzebujący pomocy. Podjęto interwencje wobec sześciu mężczyzn znajdujących się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. W każdym z przypadków policjanci oddali ich pod opiekę innych osób, w tym rodziny. - Pamiętajmy, aby zawsze w przypadku uzyskania informacji o osobach potrzebujących pomocy w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi powiadomić policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112 – apeluje podkom. Ewa Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że można się także zwracać do ośrodków pomocy społecznej. Pracownicy socjalni mogą skierować osoby bezdomne do schronisk i noclegowni.