DAŁ MU W ZĘBY, BO … NIE PRZEPUŚCIŁ ZNAJOMEJ

W niedzielę 20 maja 25-letni mieszkaniec gminy Szczytno w jednej z podszczycieńskich miejscowości, kilkakrotnie uderzył pięścią w twarz, a także kopał swojego kolegę.

Agresywne zachowanie mężczyzny spowodowało u pokrzywdzonego m.in. wybicie zębów. Powodem ataku było to, że kilka dni wcześniej pobity mężczyzna, jadąc samochodem, nie przepuścił na ulicy znajomej sprawcy. Za swoje zachowanie 25-latek odpowie niebawem przed sądem.  

ZALANE PIWNICE I DROGI

Wystarczył jeden deszczowy dzień, aby na terenie powiatu doszło do zalań piwnic w budynkach mieszkalnych i podtopień dróg. Sytuacja taka miała miejsce w sobotę 26 maja. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic w Pasymiu na ul. Rynkowej, w Szczytnie na ul. Wielbarskiej oraz w Świętajnie na ul. Kopernika. Z kolei w Lipowej Górze Wschodniej wskutek obfitych opadów deszczu podtopiona została droga gminna. Następnego dnia z podobną sytuacją strażacy mieli do czynienia w Wielbarku na ul. Ogrodowej.

PALIŁ SIĘ DACH MAGAZYNU

We wtorek 22 maja strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu na magazynie przy ul. Osuchowskiego w Szczytnie. Jak się okazało, w tym samym dniu prowadzono tam prace związane z nakładaniem papy. Pożar został ugaszony.