ZAPOMNIAŁ, GDZIE ZAPARKOWAŁ

We wtorek 29 maja przed południem do oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że 15 minut wcześniej ktoś ukradł jego samochód.

W telefonicznym zgłoszeniu rzekomy poszkodowany opisał kolor i rodzaj auta, podając jednocześnie jego charakterystyczne  cechy. Oficer dyżurny przekazał komunikat do wszystkich patroli znajdujących się w służbie. W tym samym czasie zgłaszający kradzież samochodu 67-latek z województwa mazowieckiego stawił się w komendzie, żeby złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Jak się okazało, nie było takiej potrzeby. Jeden z patroli policyjnych na ulicy sąsiadującej z miejscem, gdzie rzekomo mężczyzna miał pozostawić samochód, zauważył zaparkowaną zgubę.

 

Samochód nie posiadał żadnych śladów włamania ani innych uszkodzeń, które świadczyłyby o zainteresowaniu nim przez kogoś niepowołanego. Gdy właściciel został poinformowany o odnalezieniu przez policjantów jego zguby, przypomniał sobie, że rzeczywiście, zaparkował go w innym niż wcześniej przypuszczał miejscu.

ZDERZENIE MOTOCYKLISTÓW

W czwartek 31 maja w Wielbarku doszło do zderzenia dwóch motocykli marki Suzuki. Kierujący, w wieku ok. 30 byli mieszkańcami Warszawy. Pierwszej pomocy mężczyznom udzielili strażacy, a następnie motocykliści zostali zbadani przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy usunęli z jezdni plamę oleju powstałą wskutek zderzenia i uprzątnęli pozostałości powypadkowe. 

POTRĄCENIE ROWERZYSTY

W piątek 1 czerwca w Płozach kierujący volkswagenem potrącił 40-letniego rowerzystę. W chwili przybycia strażaków mężczyzna siedział na schodach pobliskiego sklepu. Był przytomny, ale uskarżał się na ból barku. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia, która przetransportowała go do szpitala.