SKONTROLOWALI TYSIĄC KIEROWCÓW

W miniony weekend na drogach powiatu szczycieńskiego policjanci prowadzili działania pod hasłem „Alkohol i narkotyki”.

Ich celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców będących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Stróże prawa skontrolowali ponad tysiąc kierujących. Wśród nich byli trzej mężczyźni, którzy wspomagali się procentowymi trunkami. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie zostali złapani na gorącym uczynku w Olszynach, Gawrzyjałkach i Sędańsku. Byli to 23-letni kierowca renault, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu oraz 38-latek prowadzący skodę z pół promilem. Rekordzistą weekendu okazał się jednak 58-latek jadący audi w Gawrzyjałkach. Stwierdzono u niego aż ponad dwa i pół promila alkoholu. Na dodatek nie był w stanie okazać policjantom własnych dokumentów, bo już od kilku lat obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Trzej przyłapani przez policję panowie za swoje zachowanie odpowiedzą niebawem przed sądem.

POŻAR SZOPY W LIPOWCU

W środę 6 czerwca w Lipowcu doszło do pożaru drewnianej szopy, w której znajdowało się drewno opałowe oraz wyposażenie. Ogień przeniósł się także na pobliskie drzewa i poszycie. Strażacy zdołali je ugasić, ale szopa spłonęła doszczętnie.

UCIEKŁ PO ZDERZENIU

W piątek 8 czerwca na ul. Konopnickiej w Szczytnie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z relacji świadków wynikało, że w tył skody rumster uderzył daewoo lanos, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Skodą kierowała 40-letnia kobieta. Oprócz niej autem podróżowały jeszcze trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat. Poszkodowane zostało młodsze z nich. Pomocy udzielili mu strażacy oraz załoga karetki pogotowia.

W LESIE SPALIŁ SIĘ SAMOCHÓD

W środę 6 czerwca późnym wieczorem w lesie w okolicy Prusowego Borka doszło do pożaru osobowego BMW. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, cały pojazd był już objęty ogniem. Ratownicy przeszukali teren wokół samochodu, ale nikogo nie znaleźli. Auto uległo całkowitemu spaleniu.

WYPADEK SKUTERA I ROWERU

W piątek 8 czerwca w Kolonii w pobliżu sklepu doszło do wypadku z udziałem skutera i roweru. Pierwszym z pojazdów podróżował 60-latek. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń, ale na wszelki wypadek został zabrany do szpitala. 20-letnia rowerzystka doznała urazu kolana, lecz pozostała na miejscu zdarzenia.