JAZDA ZAKOŃCZONA W ROWIE I NA BARIERCE

W sobotę 14 lipca na odcinku drogi krajowej nr 57 między Wielbarkiem a Szczytnem, kierujący peugotem 206 50-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

Mężczyzna doznał urazu głowy. Pierwszej pomocy udzielił mu patrol policji. Elementy pojazdu trafiły w przejeżdżającego obok miejsca zdarzenia opla. Na szczęście kierująca nim 21-latka nie doznała obrażeń. Do rannego kierowcy peugeota zadysponowano początkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne maszyna została zawrócona do bazy. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez karetkę, która przyjechała z Pasymia.
Strażacy wracający z tego wypadku, przed Szczytnem napotkali kolejny. Okazało się, że osobowe volvo uderzyło w barierkę. Podróżowały nim trzy osoby. 55-letnia pasażerka uskarżała się na ból w klatce piersiowej i odcinek szyjny kręgosłupa.

NAJECHAŁ NA KOBIETĘ W CIĄŻY

W piątek 13 lipca na ul. Lemańskiej w Szczytnie kierujący volkswagenem passatem 67-latek najechał na tył wyjeżdżającej z posesji mazdy. Pojazdem tym kierowała 25-letnia kobieta będąca w ósmym miesiącu ciąży. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy. Choć nie miała poważniejszych obrażeń, to ze względu na zaawansowaną ciążę, została przetransportowana do szpitala na obserwację.