NIEWYBUCH ZAMIAST GRZYBÓW

W poniedziałek 10 września, w dwóch różnych miejscach powiatu, dwaj mężczyźni, którzy wybrali się na grzyby, znaleźli niewybuchy z okresu II wojny światowej.

Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce w rejonie Wielbarka, drugie – Spychowa. Grzybiarze o znaleziskach zaalarmowali policję. Na miejsce przybyła nieetatowa grupa rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Wchodzący w jej skład funkcjonariusze ustalili, że znalezione przedmioty to pociski moździerzowe. O odkryciu powiadomiono żołnierzy z patrolu rozminowywania. Do czasu ich przybycia miejsce, w którym znajdowały się niewybuchy zabezpieczali policjanci.

PODPALONE DRZEWO

W poniedziałek 17 września przed godziną 7.00 do straży wpłynęło zgłoszenie o tym, że w miejscowości Rogale, gmina Dźwierzuty, na drodze leży palące się drzewo. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Rańsk, którzy ugasili ogień, a następnie za pomocą pilarki usunęli drzewo z drogi.  Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia było celowe podpalenie.

ZAHACZYŁ O LINIĘ ENERGETYCZNĄ

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątek 14 września w Jedwabnie. Kombajn do zbierania kukurydzy zahaczył o napowietrzną linię energetyczną na drodze gminnej. Na miejsce przyjechali energetycy oraz straż pożarna. Ci pierwsi odłączyli prąd. Kierowca kombajnu przebywał poza pojazdem. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał interwencji medycznej. Zerwaniu uległa linia energetyczna warta ok. 2 tys. złotych.

POŻAR W STOLARNI

W czwartek 13 września na ul. Spółdzielczej w Świętajnie wybuchł pożar w kompleksie budynków stolarni i lakierni. W chwili przybycia straży palił się dach oraz ściany pomieszczenia magazynowego. Dziewięcioosobowa załoga zakładu przebywała już poza budynkiem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy ugasili pożar i oddymili pomieszczenia, a następnie za pomocą kamery termowizyjnej stwierdzili, czy nie występują ukryte zarzewia ognia. Straty spowodowane przez żywioł oszacowano na ok. 38 tys. złotych. Spaleniu uległa m.in. część dachu, kilkanaście okien, dwa stoły do obróbki elementów, nagrzewnica oraz elementy krzeseł. Przyczynę pożaru ustala policja.

CZOŁÓWKA Z CIĘŻARÓWKĄ

W środę 12 września w Rumach osobowy volkswagen vento zderzył się czołowo z ciężarową scanią. Osobówką podróżowały trzy osoby: 43-letni kierowca, pasażer lat 35 oraz 53-letnia pasażerka. Ona też, jako jedyna spośród uczestników zdarzenia, została ranna. Z obrażeniami klatki piersiowej i głowy trafiła do szpitala w Biskupcu. Samochodem ciężarowym także jechały trzy osoby. Zarówno 54-letniemu kierowcy, jak i jego dwóm pasażerom w wieku 39 i 61 lat, nie się nie stało.

POSZEDŁ PO PORTFEL I NIE WRÓCIŁ

W sobotę 15 września do komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przyszedł 21-latek. Mężczyzna chciał odebrać zgubiony portfel. Zapewne nie spodziewał się, że prędko z niej nie wyjdzie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym. W poniedziałek 21-latek trafił za kratki.