WYRODNY SYNALEK

Policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z rodzicami – takie sankcje nałożył prokurator rejonowy na 29-letniego mieszkańca gminy Wielbark.

Mężczyzna w ciągu kilku ostatnich miesięcy wszczynał awantury domowe z najbliższymi, najczęściej po pijanemu. Groził im pobiciem, a także wyzywał, nie pozwalając normalnie funkcjonować. Teraz wobec mieszkańca gminy Wielbark toczy się postępowanie dotyczące znęcania się nad rodziną.

DACHOWANIE Z PSEM

W niedzielę 23 września wieczorem przed miejscowością Kowalik, gmina Rozogi, kierujący lexusem 55-latek stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do rowu i dachował. Dostęp do kierowcy był utrudniony, dlatego do akcji musieli wkroczyć strażacy. Mężczyzna, który doznał ogólnych obrażeń, podróżował z psem. Jemu także nic poważnego się nie stało. Kierowca po przebadaniu został odwieziony do szpitala na obserwację.

ROZSZCZELNIONA BUTLA Z GAZEM

W sobotę 22 września wczesnym rankiem strażacy zostali wezwani do budynku mieszkalnego w Rusku Wielkim. Wzywająca ich kobieta wyczuła gaz ulatniający się z rozszczelnionej butli. Przebywające w lokalu trzy osoby dorosłe i dziecko opuściły go samodzielnie jeszcze przed przyjazdem straży. Na miejscu jako pierwsi zameldowali się druhowie z OSP Pasym, którzy zakręcili butlę, wynieśli ją na zewnątrz i przewietrzyli pomieszczenia. Po usunięciu zagrożenia strażacy poinstruowali właścicielkę mieszkania o konieczności wykonania przeglądu przez gazownika.

ZDERZENIE Z MOTOCYKLEM

W czwartek 20 września wieczorem na ul. Wielbarskiej w Szczytnie doszło do zderzenia osobowego mitsubishi z motocyklem marki Kawasaki. Kierujący nim 49-latek doznał urazu nogi. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, następnie mężczyzna został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. 47-letnia kobieta i 16-letni chłopak podróżujący osobówką nie odnieśli obrażeń.
Oprac. (ew)