WIECZORNY SPACER ŚRODKIEM JEZDNI

Wyjątkową bezmyślnością, wzmocnioną jeszcze spożyciem procentowego trunku, wykazał się pewien 61-letni mieszkaniec Szczytna.

W piątkowy wieczór 1 lutego wybrał się na spacer trasą Pasym – Szczytno. Mężczyzna, nie zważając ani na ciemności, ani na śliską nawierzchnię, maszerował środkiem jezdni, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Aż dziw, że nic mu się nie stało. - Gdyby któryś z jadących tą drogą w tym czasie kierowców odpowiednio wcześniej go nie zauważył, konsekwencje ich spotkania mogłyby być tragiczne – zauważa asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Na szczęście interwencja policji doprowadziła do tego, że nietrzeźwy 61-latek został zabrany z drogi i przekazany rodzinie. Za popełnione wykroczenie dotyczące stwarzania zagrożenia w ruchu, ukarano go mandatem w wysokości 300 zł.

PIJANI I ZA SZYBCY

Nie dość, że na drogach panują niesprzyjające warunki atmosferyczne, to jeszcze nie brakuje kierowców, którzy siadają „za kółkiem” po spożyciu alkoholu oraz przekraczają prędkość. W piątek 1 lutego na ul. Polskiej w Szczytnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego audi. Styl jazdy mężczyzny sugerował, że może on się znajdować w stanie nietrzeźwości. Stróże prawa się nie mylili. Badanie wykazało, że 46-letni mieszkaniec Szczytna miał w organizmie ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą podróż autem, przekazując je wskazanej osobie. Z kolei w sobotę 2 lutego funkcjonariusze zatrzymali w Olszynach 43-letniego mieszkańca Ostrołęki, który kierował fordem z prędkością ponad 100 km/h. W efekcie pirat drogowy stracił prawo jazdy i przyjął nałożony na niego mandat w wysokości 400 zł wraz z 10 punktami karnymi.

ZŁODZIEJ PIWA NAMIERZONY PRZEZ POLICJANTA

W piątek 1 lutego do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw na terenie Szczytna doszło do kradzieży 12 puszek piwa. Skierowany na miejsce patrol potwierdził tę wersję zdarzeń, funkcjonariusze zapoznali się także z zapisem monitoringu, na którym widać było sprawcę. Nieco później tego samego dnia, jeden z policjantów zajmujących się tą sprawą, będąc już po służbie, w jednym ze szczycieńskich marketów, zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży alkoholu.  Jak się okazało, mężczyzna przeszedł przez linię kas, nie płacąc za  … 12 puszek piwa. St. sierż. Tomasz Bielski w zatrzymanym rozpoznał sprawcę kradzieży, do której doszło kilka godzin wcześniej na stacji paliw.  Teraz wielbiciel darmowych procentów odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.