ZATRZYMANI ZA NARKOTYKI

W środę 13 lutego w Szczytnie policjanci zatrzymali trzech podróżujących BMW mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Podczas przeszukania przy 24-letnim mieszkańcu gminy Dźwierzuty znaleziono schowane w ubraniu torebki foliowe z 40 gramami białego proszku oraz 5 gram suszu roślinnego. Mężczyźni trafili na komendę, gdzie po przeprowadzeniu badań przy użyciu testerów wyszło na jaw, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana. Podczas przesłuchania 26-letni mieszkaniec Szczytna zeznał, że został poczęstowany amfetaminą przez 24-letniego kolegę. Twierdził, że nie miał pojęcia o tym, że posiada on jeszcze przy sobie narkotyki. Podobnie zeznał trzeci zatrzymany – 30-letni mieszkaniec gminy Szczytno, zapewniając, że nie był świadomy, że w pojeździe, którym jechał z kolegami znajdowały się niedozwolone substancje. Pasażerowi BMW -  24-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz udzielania nieodpłatnie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZEMSTA KONKUBENTA

W piątek 15 lutego tuż przed północą dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Wielbarku nietrzeźwa matka opiekuje się dwojgiem małych dzieci. Na miejsce od razu skierowano patrol. Zgłoszenie się jednak nie potwierdziło. 26-letnia mieszkanka Wielbarka w rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła, że dzieci śpią, a ona nie jest pod wpływem alkoholu. Po badaniu okazało się, że kobieta mówi prawdę. O wezwanie policji podejrzewała swojego byłego konkubenta, którego widziała tej nocy pod domem. Jeśli jej przypuszczenia się potwierdzą, to mężczyzna zostanie ukarany za bezpodstawne wezwanie policji.

AKCJA NA NAROŃSKIEGO

W środę 13 lutego jeden z mieszkańców bloku przy ul. Narońskiego powiadomił służby ratownicze o tym, że jego sąsiad wzywa pomocy, a drzwi od jego mieszkania są zamknięte. Okazało się, że mężczyzna ma uraz nogi i nie może się poruszać. Strażacy otworzyli drzwi do mieszkania i udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym.

NIE CZYŚCISZ, DOSTANIESZ POUCZENIE

W minionym tygodniu strażacy zmagali się z pożarami sadzy w nieczyszczonych przewodach kominowych. Do zdarzeń takich doszło w Pasymiu na ul. Jedności Słowiańskiej, na ul. Konopnickiej w Szczytnie, w Starych Kiejkutach, Nowych Kiejkutach i w Olszynach. Na szczęście wszystkie pożary sadzy zostały w porę ugaszone, nie powodując większych strat. W kilku przypadkach doszło jednak do pęknięcia przewodów kominowych. Za każdym razem właściciele nieruchomości zostali pouczeni przez policję na temat konsekwencji związanych z nieczyszczeniem kominów.