POSZUKIWANY W RĘKACH POLICJI

W piątek 22 lutego późnym wieczorem szczycieńscy policjanci zostali skierowani w miejsce, gdzie miało dojść do szarpaniny między dwoma mężczyznami.

Kiedy do nich podchodzili, jeden z przepychających się uciekł. Drugi, 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark, został wylegitymowany. Wtedy wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za pobicie. 23-latek trafił najpierw do szczycieńskiej komendy, z której został przewieziony do jednostki penitencjarnej.

WIÓZŁ DZIECKO CIĄGNIKIEM, STRACIŁ PRAWKO

W sobotę 23 lutego w Piecuchach policjanci ruchu drogowego zatrzymali 39-latka kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna przewoził nim 7-letniego syna, nie stosując się tym samym do zapisu w dowodzie rejestracyjnym określającym liczbę miejsc w pojeździe. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto, ze względu na przewożony niebezpieczny ładunek sypki oraz brak wymaganych dokumentów, nałożyli na 39-letniego mieszkańca gminy Szczytno 500-złotowy mandat i wlepili mu jeden punkt karny. 

BOGATE ŻNIWO AKCJI "PRĘDKOŚĆ"

W niedzielę 24 lutego szczycieńscy policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. W ramach działań skontrolowali 76 pojazdów, z czego w aż 44 przypadkach kierujący jechali za szybko. Akcja „Prędkość” jest prowadzona cyklicznie i ma na celu wyegzekwowanie przestrzegania przepisów. - Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który sprawi, że nie opanujemy samochodu w porę, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – ostrzega asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

ZALANE MIESZKANIE NA DĄBROWSKIEGO

W niedzielę 24 lutego strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w bloku przy ul. Dąbrowskiego w Szczytnie doszło do zalania mieszkania znajdującego się na I piętrze. Na miejscu okazało się, że woda lala się z lokalu znajdującego się na wyższej kondygnacji. Ponieważ w chwili zdarzenia nikogo tam nie było, strażacy odszukali zawór wodny i zakręcili go, co spowodowało przejściowy brak wody w całym pionie.

Oprac. (ew)