PIJANA ŻONA WEZWAŁA POLICJĘ

W piątek 8 marca dyżurny szczycieńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że w domu doszło do awantury i potrzebuje pomocy.

Funkcjonariusze nie mogli pozostać obojętni na ten dramatyczny apel. Przybyły patrol zastał w mieszkaniu nietrzeźwą zgłaszającą i jej trzeźwego męża. Rozmowa z 59-letnią mieszkanką gminy Dźwierzuty okazała się bardzo trudna. - Policjanci nie mogli ustalić, co tak naprawdę się stało, bo kobieta co chwila zmieniała wersję zdarzeń – informuje asp. szt. Anna Walerzak z KPP w Szczytnie. Mąż 59-latki oświadczył, że do żadnej awantury nie doszło i nie wie, dlaczego jego żona zadzwoniła na policję. Koniec końców stróże prawa nie potwierdzili zgłoszenia. Wobec odmowy przyjęcia mandatu przez kobietę, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie jej za bezpodstawne wezwanie policji. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna w wysokości do 1,5 zł.

NIE ZDĄŻYLI WYTRZEŹWIEĆ?

W sobotę 9 marca przed południem policjanci zatrzymali w Szczytnie dwóch nietrzeźwych kierujących. Nie wiadomo, czy nie zdążyli oni jeszcze wytrzeźwieć po świętowaniu Dnia Kobiet, czy też wprowadzili się w stan nieważkości o tak wczesnej porze. Pierwszy delikwent wpadł w ręce stróżów prawa już o godz. 7.20 na ul. Władysława IV. 26-letni kierowca audi miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Z kolei o godz. 11.40 na ul. Ostrołęckiej funkcjonariusze zatrzymali kierowcę toyoty yaris, który podczas badania „wydmuchał” prawie promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

OFIARNI DRUHOWIE Z TARGOWA

Strażacy z OSP Targowo pokazali, że nic nie powstrzyma ich przed niesieniem pomocy potrzebującym. W poniedziałek 4 marca około godziny 19.00 w jednym z domów na terenie wsi doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Do akcji zadysponowano miejscową jednostkę, jednak okazało się, że akurat nie ma ona kierowcy. W tej sytuacji strażacy pojechali do akcji prywatnymi samochodami. Dopiero później na miejsce dotarły OSP Dźwierzuty i JRG Szczytno. W wyniku pożaru doszło do pęknięcia przewodu kominowego na poszczególnych kondygnacjach budynku. Policja pouczyła właściciela na temat utrzymywania przewodów kominowych w należytym stanie.

ARESZT ZA 17 WŁAMAŃ

Pod koniec ubiegłego roku na terenie Szczytna doszło do serii włamań do sklepów, kiosków oraz lokali gastronomicznych. Łupem złodzieja padały pieniądze oraz rzeczy, które następnie sprzedawał. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Szczytna. Usłyszał on już 17 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut zniszczenia mienia. Sąd Rejonowy w Szczytnie, przychylając się do wniosku prokuratury i policji, w trakcie trwania postępowań zamienił środek zapobiegawczy z dozoru policyjnego na tymczasowe aresztowanie. Za popełnione czyny 20-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 92-LATKI

W poniedziałek 11 marca rano szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 92-letniej mieszkanki Szczytna. Z informacji przekazanej policjantom przez opiekunkę i rodzinę starszej pani wynikało, że ostatni kontakt z nią nawiązano wieczorem poprzedniej doby. Zgłaszający poinformowali również, że 92-latka cierpi na zaniki pamięci.
Szczycieńska jednostka policji od razu zorganizowała akcję poszukiwawczą. Po niespełna trzech godzinach udało się odnaleźć kobietę całą i zdrową.