AGRESYWNI BRACIA

W sobotę 30 marca wieczorem do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno dwóch młodych mężczyzn pobiło 28-letniego mieszkańca gminy Szczytno.

Na miejsce skierowano patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali tam dwóch mieszkańców gminy Jedwabno – 19-latka i jego o pięć lat starszego brata. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy siedział z koleżanką w aucie, podszedł do nich młody mężczyzna. Po chwili otworzył drzwi, po czym zaczął go uderzać i kopać po całym ciele. Do atakującego dołączył wkrótce brat i obaj bili swoją ofiarę. Przestali dopiero wtedy, gdy usłyszeli, że siedząca w samochodzie 23-latka dzwoni na policję. Okazało się, że napastnicy byli pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał prawie po 2 promile. Krewkim braciom przedstawiono zarzuty pobicia. Przyznali się do winy, jednak nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

POŻAR NA PARKINGU

W sobotę 30 marca doszło do pożaru kabiny samochodu ciężarowego stojącego na parkingu stacji benzynowej przy ul. Pasymskiej w Szczytnie. Ogień, który zagrażał sąsiednim pojazdom, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, ugasił kierowca z pomocą osób postronnych. Spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz część wyposażenia kabiny. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.