ZAPOBIEGLI TRAGEDII

We wtorek 16 kwietnia po północy przypadkowi kierowcy zauważyli leżącego na skrzyżowaniu ulic 1 Maja/Odrodzenia 52-letniego mężczyznę. W obawie o jego bezpieczeństwo przenieśli go na chodnik i zawiadomili policję.

Przybyły patrol stwierdził, że 52-latek jest już dobrze znany szczycieńskim funkcjonariuszom i znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu. W związku z brakiem możliwości zapewnienia mu opieki, został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził resztę nocy. Wobec mężczyzny będzie skierowany wniosek do sądu o spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz nieobyczajny wybryk. 

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO

We wtorek 9 kwietnia na trasie Piwnice Wielkie – Wielbark 37-letni mieszkaniec Chorzel zwrócił uwagę na jadącego przed nim fiata. Tor jego jazdy sugerował, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Auto jechało „wężykiem”, od jednej strony do drugiej. Gdy fiat zatrzymał się na stacji paliw, 37-latek uniemożliwił jego kierowcy dalszą jazdę, wyciągając kluczyk ze stacyjki. Powiadomił też policję, która zbadała stan trzeźwości kierującego fiatem. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, podczas sprawdzania danych mężczyzny wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. - Zastanawiające i zadziwiające jest to, że mężczyzna był zatrudniony w firmie na stanowisku zawodowego kierowcy – nie może wyjść ze zdumienia asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
41-latek usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z odmowy składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

WYDMUCHALI PROMILE

W sobotę 13 kwietnia tuż po godz. 18.00 na ul. Bohaterów Westerplatte policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Szczytna kierującego volkswagenem golfem. Podczas badania mężczyzna wydmuchał 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo zatrzymano mu prawo jazdy.
W niedzielę 14 kwietnia przed godziną 17.00 na ul. Szczycieńskiej w Dźwierzutach funkcjonariusze zatrzymali kierującego skodą, który miał w organizmie prawie promil alkoholu.
Z kolei w poniedziałek 15 kwietnia na ul. Partyzantów w Rozogach w ręce stróżów prawa wpadł 42-letni mieszkaniec gminy Rozogi kierujący kią. Podczas badania wyszło na jaw, że ma w organizmie 1,2 promila. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się także, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do października 2021 r. Teraz 42-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

POŻAR PODKŁADÓW

W piątek 12 kwietnia strażacy zostali wezwani do palących się starych podkładów kolejowych zgromadzonych przed przejazdem w Świętajnie w związku z trwającą modernizacją linii do Ełku. Pożar został ugaszony, nie wiadomo, co było jego przyczyną.